Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Hagen »

Víš, já jsem vlastně ohromnej pohodář. ;)
Nevybavuji si teď konkrétně nic, co by mi stát zakazoval, a co by mi tím zákazem "zkazilo den".
Na stát nespoléhám, ani od něj nic nechci,... už celá léta jsem v kontaktu se státem ani nebyl.
Inflace ani rostoucí ceny mě neznepokojují,... dohromady se ženou vyděláme násobně víc než potřebujem.
Tak možná proto mě ani ta politika nijak zvlášť nezajímá.
Ale klidně mi o tom dvojím metru napiš soukromně. Rád se poučím.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Rafael »

Taky jsem si kdysi něco podobného myslel.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Hagen »

Přesně tak. Je to v hlavě (v povaze).
Někdo je spokojený s poloplnou sklenicí, a někdo má deprese ze sklenice poloprázdné. ;)
Věčné fňukání a obviňování kdekoho a kdečeho život nezlepší.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od bacil »

Lidičky, prosímvás, zastavte to. To nebyla nahrávka na flame, ale odpověď proč, ikdyž už zase může vystupovat - a jak vidím, tak mnozí ani nezaregistrovali, že nemohl.

Nohavicu nemusím, neposlouchám ho rád, jen výjimečně když mi jednou za několik let někdo něco doporučí, hm, dobrý. Z folkařů zvládnu poslouchat víc než jednu písničku jenom Kryla, Pepu Nose a zpívajícího právníka (jméno si vakt nebudu pracně vzpomínat, prostě Alzhaimer).

Ale vytočilo mě to tehdy fakt strašně a tak to mám všude jako memento mori. Děkuji za pochopení a doufám, že to jako vysvětlení stačilo.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Hagen »

Já jsem kdysi, ještě jako náctiletý hodil v hospodě do záchodu petardu.
Podařilo se mi tu mísu rozbít, a taky jsem tam dostal zákaz.
Asi po měsíci se to "urovnalo", a zase jsem tam směl. Nikde se o tom tenkrát nepsalo, nikdo z toho nedělal vědu,...
Tenkrát ještě byli lidi normální, a chápali příčinu-důsledek,...
Dnes by z toho nejspíš dělali politické drama. :lol:
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od cipis »

Technicka OT, ten pravnik je Ivo Jahelka, mam od nej i podepsane CD ;⁠-⁠)
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Elishka »

bacil píše: 02.08.2023 21:31 Lidičky, prosímvás, zastavte to. To nebyla nahrávka na flame, ale odpověď proč, ikdyž už zase může vystupovat - a jak vidím, tak mnozí ani nezaregistrovali, že nemohl.

Nohavicu nemusím, neposlouchám ho rád, jen výjimečně když mi jednou za několik let někdo něco doporučí, hm, dobrý. Z folkařů zvládnu poslouchat víc než jednu písničku jenom Kryla, Pepu Nose a zpívajícího právníka (jméno si vakt nebudu pracně vzpomínat, prostě Alzhaimer).

Ale vytočilo mě to tehdy fakt strašně a tak to mám všude jako memento mori. Děkuji za pochopení a doufám, že to jako vysvětlení stačilo.
Ale on mohl vystupovat, nikdo mu to nezakázal, jen ho nechtěli na svých akcí pořadatelé, případně mu svůj prostor nechtěli pronajmout majitelé konzertních sálů, sporotvních hal a já nevímkde Nohavica vystupuje. Já s postojem Nohavici zas tak velký problém nemám, klidně si jeho staré písničky zazpívám někde u ohně, některé mám vyloženě ráda. I jsem smířená s jeho minulostí, prostě to tak bylo, já tu volbu dělat nemusela, kdo jsem, abych soudila toho, kdo tu volbu musel udělat, zda půjde s proudem nebo nepůjde vůbec. Ale teď mu prostě nikdo zpívat nezakázal, za svůj postoj nebyl zakázán, jen jiní měli zase jiný postoj a tak mu nepronajali jeviště. Možná z osobního přesvědčení (Člověk v tísni myslím od něj nepřijal dar), možná z pohnutek "co by tomu řekli lidi". Prostě si některé (fyzické či právnické) osoby v daném čase řekli, že nechtějí být spojováni s Nohavicou. Jiným to nevadilo a tam Nohavica normálně vystupoval.
Krevel
Příspěvky: 132
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Krevel »

Jedna taková zkušenost, která mě překvapila... minulý týden mi přišel dopis od ČSOB, že plánují změnu obchodních podmínek, to by nebylo nic divného, kdybych si byl vědom toho, že u nich mám nějaký produkt. Po 20min strávených na jejich informační lince jsem se dozvěděl, že pred 15ti lety jsem uzavřel s ČMSS stavební spoření a v rámci toho jsem podepsal nějaký papír pro obchodování s cennými papíry... první věc co mě překvapila bylo zjištění, že ta smlouva nezanikla spolu se stavebním spořením, druhá věc co jsem si uvědomil později je, že jsem za tu dobu 4krát změnil bydliště a dopis přišel na mou aktuální adresu, kde bydlím asi rok. Docela by mě zajímalo z jaké databáze tu adresu vytáhli, to si to jako banky mezi sebou běžně sdílí bez vědomí klienta? Na druhou stranu mě fascinuje, že něco takového nefunguje ve státním...
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od cipis »

Máš bankovní identitu?
Krevel
Příspěvky: 132
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Krevel »

Bankovní identitu nemám, mám jen datovou schránku. Dneska si zajdu na pobočku zrušit tu smlouvu a při té příležitosti zkusím využít svých GDPR práv, když už nic, tak jim aspoň vezmu možnost s mými údaji nakládat nad rámec zákonné archivace.
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od dracekvo »

Banky si sahají normálně do registru obyvatel. Mají to tak povinné ze zákona, protože musí udržovat aktuální informace.
Pokud máš datovku, tak na portálu občana si můžeš nechat zobrazit dotazy do toho registru. Uvidíš tam určitě víc bank a institucí, které se dotazovali na tvoje aktuální údaje.
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Samotář »

Permonik píše: 02.08.2023 13:31 jednak mi přijde, že je rozdíl mezi výběrem zákazníků a zaměstnanců, protože u zaměstnance mají vliv podmínky na to, co má dělat. Pak mi ale přijde, že s tím zaměstnancem do skladu je to spíš jpp, protože dle bezpečnosti práce ženská nesmí zvedat těžká břemena, takže omezení požadavku na chlapa je naprosto ok. Pokud fakt někdo dostal pokutu a není to fáma, tak byl konkrétní úředník debil a měli se odvolat.
Než někoho obviníš ze lži, zkus alespoň hledat.

Toto je první odkaz, co vypadne z vyhledávače
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakt ... ace-226905
a podobných odkazů vypadnou spousty.
Zmíněné rozhodnutí nemůžu zveřejnit, mám mlčenlivost.

Antidikriminační zákon se vztahuje úplně na všechno, od zákazníků, přes zaměstnance až po nájemníky, také proto je to tak špatný zákon.

Zpět k Velký bratr Tě sleduje...

Kamerové systémy na ulicích a odposlechy se mi nelíbí, ale pomáhají vyšetřovat zločiny, beru to jakou součást ceny za bezpečnost u nás.

Ale vadí mi využívání sledování na takovou tu drobnou buzeraci každého člověka.
Například finančí úřad využívá databázi policie ze silničních kontrol (nebyl spáchaný přestupek, jen bežná silniční kontrola) k rozporování knihy jízd, automobil se nacházel jinde, něž je uvedeno v knize jízd a řídila jiná osoba. Na základě toho finančí úřad doměřuje daně. A určitě toho bude víc.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Permonik »

Chlape, prvně pořádně číst. když řeknu, že mi to přijde jako fáma, tak to neznamená, že říkám, že lžeš, jen že mi tvrzení přijde zvláštní a málo pravděpodobné. Důvod je snadný, tvrzení totiž nedává smysl a nemá oporu v zákonech.

To, co jsi poslal, jsou ale trochu jiné diskriminace a bez opory v zákoně (chci mladého a ne pět let do důchodu, abych nemusel brzy zaučovat znova) . Ty jsi psal o práci ve skladu a tam platí:
Ženy
Žena může občasně přenášet břemena do hmotnosti 25 kg. U časté manipulace nesmí váha daných předmětů přesáhnout 15 kg a vsedě pouze 3 kg. Kumulativní hmotnost za osmihodinovou směnu je stanovena na 6 500 kg.
Takže i kdyby dostali pokutu, tak si s nimi běžný právník u soudu vytře
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od cipis »

Jenze to do inzeratu furt nesmi dat, ze zeny neberou. Musi tam dat "pracovnika", co bezne zveda 25+ kg a za den odtaha 10+ tun.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od mhi »

Krevel píše: 03.08.2023 8:10 Jedna taková zkušenost, která mě překvapila... minulý týden mi přišel dopis od ČSOB, že plánují změnu obchodních podmínek, to by nebylo nic divného, kdybych si byl vědom toho, že u nich mám nějaký produkt.
Moje firma (s.r.o.) mela driv (tak 2005) ucet u Raiffky ... v rocnim vypisu co chodi do datovky vidim, ze si do "evidence" osob porad sahaji (aktualni banky kde mame ucty tam ale nejsou ... zvlastni).
Odpovědět