Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od bacil »

MHI, na to se dělal projekt pro celou EU na ostravské univerzitě, asi před 10 lety ho úspěšně předali k užívání.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Rafael »

Taky si všímáte té stále se zvětšující hysterie v médiích ohledně bezhotovostních plateb?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1481
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od DanBlack »

Jojo, o důvod víc syslit stříbrňáky... :|
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od drigon »

Holt jim to nejde podle plánu. Tak vymýšlí způsoby jak bezhotovostní platby víc "idealizovat", případně rovnou nařídit.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Haluziak »

Tak proč nezavést právo na provedení platby hotovostí jakož i právo na provedení platby kartou do právního rámce.
By mě zajímal jako například na tom Vranově, kolik % plateb by bylo kartou, kdyby prodejci měli povinnost tuto formu úhrady akceptovat.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Rafael »

Titulek na ČT24:
Ústavní zakotvení práva platit hotovostí z dílny SPD vláda označila za nadbytečné.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Trace »

Rafael píše: 26.07.2023 14:58 Taky si všímáte té stále se zvětšující hysterie v médiích ohledně bezhotovostních plateb?
Ano. Pravdepodobne palebna priprava pro zavedeni digitalniho eura (koruny?), ktere bude s hotovosti nejakou dobu koexistovat. Tak doufam ze to Nemci s tema jaderama poserou a bude tu nekolik blackoutu aby si lidi uvedomili, ze hotovost je proste potreba. Mit programovatelnou elektronickou menu, to fakt nechcete...
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od drigon »

Haluziak píše: 26.07.2023 17:44 Tak proč nezavést právo na provedení platby hotovostí jakož i právo na provedení platby kartou do právního rámce.
By mě zajímal jako například na tom Vranově, kolik % plateb by bylo kartou, kdyby prodejci měli povinnost tuto formu úhrady akceptovat.
Protože ne všude je signál. Operátoři se sice chvastají, že mají pokrytých 99,9%ČR signálem, jenže co tech 0,1%? Typický odlehlých oblastí, jako například hluboká údolí na Šumavě.
Nehledě na možnost výpadku signálu (živelní pohroma, útok, cokoliv).
Nehledě na to, že pokud platby kartou nařídí zákonem, si poplatky za ně banky a společnosti patřičně "osolí". Bude to pro ně zdroj "obnovitelných příjmů", kterému se nepůjde vyhnout.
Kdežto dnes mají živnostníci možnost "hlasovat nohama".
Navíc je zde možnost "skrytého ovládání" tím, že budete muset plnit nějaká "nepsaná" pravidla těchto společností, protože jinak vás odpojí. A to bude v povinně digitální společnosti váš konec.
Celkem dobře to popisuje D-fens v článku začínajícím: Slon v porcelánu, důvody proti E-govermentu ... . (Celý název si nepamatuji a nemám čas to hledat).
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Haluziak »

Co se týká výpadku signálu/pohromy to se dá ošetřit.

To že můžou "hlasovat nohama" jenže třeba z toho článku o Vranově vyplývá, že jsou vlastně domluvení, že tady se kartou nikde platit nebude. Věřím tomu, kdyby byla povinná možnost platbou kartou tak 70% plateb bude kartou.
Já už si ani nepamatuju kdy jsem platil hotovostí, máme tady na "vesnici" 3 hospody, jen jedna bere karty, do které myslíš že chodím (také je nejblíž a není to z ní domů do kopce)?

BTW slavná digitalizace tak 50% podnikatelů, se kterými povinně komunikuju datovkou, tu datovku stejně nečte - zatím jsem shovívavý, volám etc. etc., ale už jsme se domluvili, že od příštího roku tohle skončí - máš datovku, nečteš, tvůj problém, já mám doručeno a budu postupovat podle toho.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od grg »

Jedným z dôvodov, prečo v gastro sektore nechcú prijímať karty, môže byť aj výpadok príjmu zo sprepitného (resp. že o ten výpadok budú musieť čašníkov viac platiť).
Zatiaľ čo je zvykom, že sa platba v hotovosti aspoň nejako zaokrúhli, pri platbe kartou toto odpadá (trebárs v USA sa sprepitné pridáva k účtu aj pri platbe kartou, a vlastne je skoro "povinné", ale to ide do oficiálnych príjmov podniku, nie ako v ČR/SR).
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Wdog »

Problém u myšlenky povinné plošné akceptace karet je, že karty a vše okolo jsou soukromé systémy provozované soukromými firmami nebo jejich sdruženími. Kartové systémy jsou čistě soukromá aktivita, provozovaná tržně na riziko provozovatelů, za účelem generování zisku.
Takže povinné přijímání karet je určitá socializace soukromého podnikání a vyžadovala by následnou regulaci, včetně cenové regulace.
Nyní, když karty obchodník nebere, když nejede síť, když poskytovatel karty chce moc vysoké poplatky, když čínský hacker napadne kartové centrum ... když ... když ... vezmeš hotovost a zaplatíš.
Můj názor je, že to rozhodně nezavádět. Ať si každý rozhodně, čím a jak chce platit, a obchodník se rozhodne, zda se mu to vyplatí přijímat karty. Na daňový dohled má stát jiné nástroje, napříkad zrušené EET.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od PaF »

Haluziak píše: 27.07.2023 8:18 BTW slavná digitalizace tak 50% podnikatelů, se kterými povinně komunikuju datovkou, tu datovku stejně nečte - zatím jsem shovívavý, volám etc. etc., ale už jsme se domluvili, že od příštího roku tohle skončí - máš datovku, nečteš, tvůj problém, já mám doručeno a budu postupovat podle toho.
On má bordel v elektronizaci hlavně stát sám. Mám IČO, nechtěl jsem, mám datovku. Na IČO... Tak proč mi do ní přijde platební pokyn k soukromým nemovitostem, které nemají s mým IČO nic společného???
A proč mi pokuta za soukromé auto přijde papírovou poštou na doručenku???

Nadávat na ty, kdo nechtěli DS, třeba ani nemají počítač a chytrý mobil (např. důchodce zedník na vesnici), že ji nepoužívají, je snadné :roll:
Ale proč tu DS využívá nekorektně stát, event. nevyužívají státní a obecní instituce? Protože úředníci si dělají, co chtějí a někteří serou na všechno.
btw, Práci, kterou dělá ve firmě 1 člověk, si ve veřejném často dělí 3 lidé s o 25% vyšším platem.
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od glock69 »

No, myslím, že jsi v počtu lidí a platech trochu mimo...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od TomSmith »

K problematice povinných karet a všeliké statní digitalizace jso teď dva zajímavé články na D-Fens:

Slon v místnosti – racionální důvody proti E-governmentu, Digitálu a Cashless, o kterých nikdo nemluví
... Nejsou to totiž chybky, nýbrž zásadní systémová rizika, zneužití a defekty, plynoucí ze samé podstaty a vlastností digitalizace a onlinu...

Karte macht frei!
Aktuálně se nacházíme poblíž počátku náběhové křivky mediální kampaně za zrušení hotovosti...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Haluziak »

PaF píše: 27.07.2023 18:49 On má bordel v elektronizaci hlavně stát sám. Mám IČO, nechtěl jsem, mám datovku. Na IČO... Tak proč mi do ní přijde platební pokyn k soukromým nemovitostem, které nemají s mým IČO nic společného???
Tohle je poser FS, sám jsem jim kvůli tomu volal - no nám systém detekuje, že plátce má DS tak to automaticky posíláme do DS, tak mu říkám a víte o tom že dokud si to nepřečte tak nemáte doručeno, ano víme, tak proč s tím něco neděláte - no mi nevíme jak. Aby jste byli v obraze tak FS jede na systému ADIS který neumožňuje použití myši tak je starý.

Každopádně tady má PaF obří pravdu tohle je napytel.
PaF píše: 27.07.2023 18:49 A proč mi pokuta za soukromé auto přijde papírovou poštou na doručenku???
Protože je to tak správně do DS PFO mají chodit jen věci společné s podnikáním, každopádně výmysel dělit DS na FO a PFO je fakt ujetej, furt je to jedna a ta samá osoba.
PaF píše: 27.07.2023 18:49 Nadávat na ty, kdo nechtěli DS, třeba ani nemají počítač a chytrý mobil (např. důchodce zedník na vesnici), že ji nepoužívají, je snadné :roll:
30-50let lidi není dědek zedník na vesnici. Naproti tomu důchodci u nás na vesnici, když už nemají PC nebo to s tím neumí si to zařídili u dětí nebo jim to hlídá účetní. Většinou se jedná o lidi notorické nepřebírače pošty. Teď s nám vrátil dopis s modrým pruhem, utrženo poučení na zadní stránce vyznačeno kdy byl vyzván k vyzvednutí a pak zaškrtnuto že na uvedené adrese neznámý. Jak může mít podnikatel někde sídlo a být tam neznámý? Pošta nám neuznala reklamaci, tak asi podáme podnět na ČTÚ :devil

BTW Dopis s modrým pruhem nás jako město stojí 120kč a nějaké drobné, plus čas paní z podatelny co to na tu poštu odnese (zatím co mohla dělat bohulibější činnost jako kontrolovat lhůty zvedat telefony, zveřejňovat dokumenty ...). Datovka nás stojí 5 kliknutí a jedno zadání hesla navíc. A kdyby se změnil zákon o archivnictví tak by nás to mohlo stát o hromadu papíru který stejně musím vytisknout a založit méně.
PaF píše: 27.07.2023 18:49 Ale proč tu DS využívá nekorektně stát, event. nevyužívají státní a obecní instituce? Protože úředníci si dělají, co chtějí a někteří serou na všechno.
Kéž by jsme si mohli dělat to co chceme, bohužel jsme vázáni často hloupými zákony.
PaF píše: 27.07.2023 18:49 Práci, kterou dělá ve firmě 1 člověk, si ve veřejném často dělí 3 lidé s o 25% vyšším platem.
Tak ten je dobrej :chuckle , z nějakého důvodu mám víc práce jako v advokátce kde jsem dělal popři škole ale výplatu podprůměrnou. Ještěže mě baví šikanovat podnikatele, dělat jim naschvály a tak. A proto se ke mě sjíždějí ze širšího okolí a když už jim dám flastr, tak mi ještě poděkujou, že jsme jim to konečně vysvětlili jak to mají dělat a teď už se toho budou držet.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od PaF »

Jsi-li světlou výjimkou, na stavu věci to nic nemění ;) . Ani to, že jsou ve veřejné správě i místa, kde jsou lidé přetíženi. Norma je ale jinde. Sám jsem ve veřejném sektoru dělal většinu života, velmi dobře to znám.

Btw... Moc Tě překvapí, že řada lidí svým dětem věřit nemůže a žádné účetní nemají, bo platí paušální daň? To stát může předpokládat, že má každý zodpovědné děti nebo účetní, kteří se jim o DS postarají? :roll:

V mém okolí řada mých vrstevníků zrušila živnost kvůli DS a v klidu přešli do šedé ekonomiky, kterou mají zmáknutou ještě od bolševika, i když tenkrát se tomu říkalo "melouchy". S chytrým mobilem ani PC neumějí, učit se to nechtějí a kupovat je nebudou. Tak dál už jen čistá ruka, bez papíru a úplně bez daní. Nasraní na stát, přestože řada z nich byli původně samostatní, spíše pravicově smýšlející, celý život se o sebe starající chlápci.

On si stát hodně zvykl zakazovat, buzerovat a nařizovat místo aby nabízel, vytvářel podmínky a pobízel výhodami... A stávající středolevá garnitura na tom nic nezměnila a oblékla si dobře pasující sako socanů.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Rafael »

Google.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
snad
Příspěvky: 109
Registrován: 28.03.2020 11:39

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od snad »

bacil píše: 25.07.2023 18:14...
Já si už dlouho sedím na rukách, ale v tomto tématu to snad není tolik mimo téma. Vy máte na ikonce text, že zakazují Nohavicu. Ale oni ho nezakazují, zrovna teď byl hlavní hvězdou na jednom festivalu. Velice dobře si vede, vydělává, hraje. Proč to tam máte? Protože líže koule Putinovi a nějaký provozovatel se rozhodl zrušit pozvánku? Ale to je také svoboda toho provozovatele, já bych Nohavicu taky domů nepozval, ba ani klackem se ho nedotkl, ale nezakazuju ho.
Já se přiznám, že rozpadu bych nerad čelil s lidmi, kteří nemají schopnost rozlišit pravdu. Ale možná to máte jako nějakou ironii či tak.
(Pokud někdo bude považovat tento můj komentář za plytké politické kecy, které poškozují odbornou úroveň tohoto webu, rád bych upozornil, že ikona, o které vedu řeč, to dělá každým svým zobrazením.)
Rozcestník pomoci Ukrajině: https://www.stojimezaukrajinou.cz
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Hagen »

Nohavica je asi dobrý zpěvák když na něj lidi chodí. Nejsem folkař, takže já ho nikdy neposlouchal, tak to z osobního pohledu nedokážu posoudit.
Proto jsem ani nezaregistroval že měl někdy zakázáno zpívat.
Vzhledem k tomu, že byl agent STB, a donášel na kde koho (nejen na K. Kryla) mě to docela překvapuje. ;)
Morálně mě ten člověk odpuzuje, a jak říkáš, i kdyby se mi snad jeho písně líbili, nedokázal bych na něj pro jeho postoje a názory jít, nebo ho někam zvát.
Nedokážu od sebe oddělit byť hezký umělecký projev předvedený takovou morální žumpou.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od vvitty »

Haluziak píše: 26.07.2023 17:44 Tak proč nezavést právo na provedení platby hotovostí jakož i právo na provedení platby kartou do právního rámce.
Povinnost prijimat hotovost uz tam je, u platby kratou by uplne stacilo prestat zakazovat promitnuti nakladu na transakci do hrazene castky. Ono by najednou dost lidi naslo v keseni nejakou tu hotovost.
Odpovědět