Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Slusny napad - rozkladaci dum, takova vetsi maringotka, za necelych 500 tis. Kc. Clanek nezajimavy, pustte si video v nem. Nejvetsi vyhodou by asi bylo, ze neni pevne spojen se zemi = netreba stavebniho povoleni.

https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-t ... .seznam.cz
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Tak dnes dopoledne trochu vyhrocená situace při setkání s realizátorem stavby bytového domu. Stáli jsme proti sobě a řvali si do xichtu, už jsem čekal, kdy padne první rána a já pak dostanu nakládačku od za mnou stojícího majitele stavební firmy (ukrajinec), který tam byl také, vše se událo v pokojíčku dcer.
Důvod: během topné sezóny se začal s podlahy, respektive spáry pod podlahovou lištou pod oknem, linout zatuchlý zápach, přirovnal bych to ke starým bramborům ve sklepě. Pokud se zavřou okna a pustí topení, je tam neobývatelno. Kontaktovali jsme tedy zhotovitele. Nechal jsem tedy od rána pokoj zavřený a topení naplno, smrad jak v *íči. Pánove přijeli, otevřu pokoj, vejdou a hned první jejich slova "Já nic tedy necítím" ....
Tak dalo se to čekat, udělají vše, aby reklamaci neuznali, do konce záruky zbývá necelý rok. Pak situace gradovala, možná i moji vinou, nesnáším lidi co mi lžou do očí.
Řešení je jediné, podlahu vytrhat a podívat se, v čem je problém. Protože vedení k radiaátoru vede podlahou a smrad je větší, když je radiátor zapnutý, osobně tipuji, že tam bude někde prostě únik.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dr78 »

Devlop> Dej pak vědět, jak to dopadlo. Je možné, že něco podobného budu řešit za pár roků. Mám alespoň výhodu, že dům staví česká firma s českým vedením. Pár dělníků mají z UE, ale to je minorita, zbytek mají subdodávky, ale pro mne je partner k jednání stavebník.
No pokud se k tomu nepostaví čelem, tak pak ti asi nezbyde než si najít soudního znalce, dát k soudu, a pak vymáhat náklady. Možná dopis od právníka, že opravu provedeš na vlastní náklady, které pak budeš na nich vymáhat. Toho se budou možná více obávat, neb hrozí, že to bude pro ně ve výsledku dražší. Každopádně držím palce. Apropo, dělali tlakovou zkoušku topné soustavy?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Pokud je únik z topení, tak by se to poznalo. Klesal by v otopné soustavě tlak.
To máš jako teplovzdušné topení pod podlahou a pod okny je výdechová mřížka?
Nešlo by se tam juknout inspekční kamerou?

Jinak veškré tyto věci doporučuju vést písemnou formou. Reklamace na hubu se blbě dokazují.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

"Ja nic necitim" - nemuseli lhat, treba jenom meli covid :-)

Unik to nebude, to by fakt klesal tlak, mozna nejaky zapomenuty kus svaciny nebo chcipla mys...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

dracekvo: nene, je to obyčejné teplovodní topení, jen tvrdili, že vedení k radiátoru vede pod podlahou, nevím, třeba je to jen kec, už lhali ve více případech.
Proforma - jj, to s tím coronavirem jsem na ně vypálil taky, ale to, že nic necítí neznamená, že odjedou s tím, že problém neexistuje.
"Vtipné" bylo, jak se mi ti dva snažili obhájit svoji snahu tím, že jen kvůli mě sem jeli 100km. Pak jsem je viděl venku na parkovišti, jak mluví s majiteli jiného bytu, kde řešili pro změnu zatékání ze střechy a praskliny ve zdech (vše se tam rozhléhá takže jde slyšet každé slovo). Těm taky tvrdili, že jen kvůli nim sem jeli 100km :lol: No jde vidět, že odvedli "skvělou práci".
Jediným řešením je fakt tu podlahu rozebrat a podívat se, zda tam nějaké úkáčko nezapomnělo zbytek svačiny. Jenže, co když tam nic nebude...Je možné, že nějak blbe reaguje třeba stavební materiál, izolace? Asi blbost že.
Jinak kromě výše uvedeného se v domě ještě řešilo zatékání do výtahové šachty, kde se v dolní části tvořil menší bazének..
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Tak můžeš tam mít tepelný most. A někde tam kondenzuje voda a pak to tam hnije. Ale nevím jestli samotná vlhkost ve zdivu dokáže produkovat smrad jako zkažený brambory. Jestli to stavěli UK a nikdo je pořádně nehlídal, tak nějaký naházený bordel do různých zákoutí, které pak nejsou vidět je celkem běžný jev.

To kudy doopravy vedou trubky by se nechalo najít termokamerou. Případně v nouzi bezkontaktním teploměrem.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

dracekvo: ano, jestli to bude kombinace nedokonalého vyschnutí podkladu, na který se hned položila plovoučka + nekázeň UK a naházený bordel + možné tepelné mosty, tak je na problém zaděláno.
Zatím tedy dočasně smrad "ukázněn" takto spartánsky: lištu kryjící spáru mezi koncem plovoucí podlahy a stěnou jsem vytrnnul, spáru jsem 2x přelepil širokou ducktape 3M páskou tak aby překrývala jak podlahu tak stěnu a lištu dal zpět. Prostě jsem to utěsnil. Po vyvětrání smrad již cítit není. Ale ta podlaha prostě musí jít dolů co nejdříve.
grg
Příspěvky: 149
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od grg »

Tak už omikron dostal aj mňa (dcéra to zjavne doniesla od spolužiačkinej rodiny, kde bola v sobotu celý deň, spolužiačkina matka mal Ag test pozitívny v pondelok). Od včera popoludnia bolesti hlavy, kĺbov a vlastne celého tela, Ag test ešte negatívny, teplota 38,7 °C, mierny kašeľ. Večer som sa vypotil, vcelku sa mi polepšilo, teplota klesla o stupeň. V noci nos upchatý hustým sopľom, ktorý nešlo poriadne vysmrkať, trošku bolelo hrdlo.

Ráno som sa opäť vypotil a išiel do lekárne pre nové testy, test následne pozitívny. Ale už mi skoro nič nie je, okrem toho upchatého nosa, tak verím, že to tak zostane. Takže priebeh bol veľmi ľahký (očko 2x Pfizer, jún 2021). Dcéra to podľa príznakov (bolesti hlavy, kašeľ) mala tiež, ale v nedeľu aj dnes Ag testy negatívne (asi sme sa netrafili do okna pozitivity alebo si zle špárala v nose pri výtere).
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes mi napsal dodavatel: mily zalazniku, sice jste si v lednu zafixovali cenu na 2 roky, ale ono to porad stoupa, tak tady vam posilame novy cenik a zvedame vam zalohy na 5 tis. Kc/mes.

60 tis. Kc/rok ZA BYT? SE POS*ALI, NE?

Doted mi neposlali radnou slouvu, doted nemam potvrzeny dodatek o fixaci ceny (nastesti jsem si udelala screeny), komunikuji jednou mesicne a jeste blbe... Ted mne teda fakt vytocili! Pisu na ERU, tohle prece nemuze projit!

A to uz jsem nechtela riskovat u malych dodavatelu a zvolila jednoho z "velke ctyrky" dodavatelu posledni instance... :punch
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

zedníci běžně používají rohy v místnosti hrubé stavby ke sraní. Pak se to přetáhne izolací a betonem a je uklizeno.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

proforma: záleží na tom jak je to napsané ve smlouvě.
Je rozdíl mezi smovou, kde je fixace ceny a smlouvou na dobu určitou. Je potřeba přečíst co jsi vlastně uzavřela.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Vzdyt pisu, ze doted smlouvu nemam. Ze zacatku jsem byla rada, ze mi nekdo doda elektriku, ale tohle je fakt uz moc! ERU to jisti.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Není možné. Pokud jsi přešla od DPI někam. Tak jsi musela podepsat nějakou smlouvu. Třeba jen dálkově přes sms.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ne, podepsala jsem v rijnu navrh na smlouvu (identifikacni udaje) a plnou moc pro prechod od DPI, smlouvu doted neposlali. A to jsem je o ni uz 3x urgovala - telefonem, mailem... Je to slendrian (slusne receno).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

proforma píše: 16.02.2022 17:36 A to uz jsem nechtela riskovat u malych dodavatelu a zvolila jednoho z "velke ctyrky" dodavatelu posledni instance... :punch
Kterého?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Teda dneska ten vítr bude asi fakt akční, a to já jsem v nížině. Tak se všichni držte ať neodletíte a dávejte na sebe pozor. Docela se divím že ještě nevypadla elektřina.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Liquid: Prazska plynarenska.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

U nás už vypadla.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

Bude to dnes hodně nepříjemnej vítr, snad bude co nejméně škod. Ale v porovnání s Německem a Polskem jsme na tom ještě dobře:
Screenshot 2022-02-17 084636.jpg
Odpovědět