Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

Uff, tak to aby sa zajtra nepototo aj cestujúci vo vlaku... inak na tieto "črevné virózy" nám vždy najlepšie fungovalo pár štamerlíkov domácej. Odskúšané už nespočet krát. :roll:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5354
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Odlévání obřího ingotu trvalo někdy i více než dvě hodiny. A jeřábníci museli být připraveni na jakýkoliv pokyn a okamžitě reagovat....
No, řešili to všelijak...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

drigon píše: 26.03.2022 21:13 ...
Zítra mne čeká 13hodinová noční směna.
Na "traktoru" asi záchod nemáš, co? :tmi
Do večera se většinou střevní průvan zklidní, zvlášť když si dáš dietu. :nod
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
drigon
VIP
Příspěvky: 2968
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Kapo píše: 26.03.2022 21:25 Uff, tak to aby sa zajtra nepototo aj cestujúci vo vlaku... inak na tieto "črevné virózy" nám vždy najlepšie fungovalo pár štamerlíkov domácej. Odskúšané už nespočet krát. :roll:
Jezdím s nákladním vlakem. A na lokomotivě fakt WC není.
Zatím jsem s tím problém za jízdy ještě neměl, ale pro všechny případy s sebou vozím několik menších igelitových tašek, endiaron a živočišné uhlí.
...

Příhoda z doby, kdy jsem dělal strojního zámečníka v pojízdné dílně.
Kolega nosící lacláče se odebral do lesa na vykonání patřičné potřeby. Nevšiml si, že mu zadní díl kalhot s kšandami spadl dozadu na zem. Vše proběhlo podle plánu, zádrhel nastal ve chvíli, kdy si kalhoty natáhl a ucítil, jak mu něco přistálo na zádech. Po zjištění, co to bylo vyndal věci z kapes a skočil rovnou do blízkého rybníka.
Naštěstí bylo léto.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

Jo, to je ako v tom detskom vtipe :D :

"dedko, serete si na traky"
"čó?"
"serete si na traky"
"čó?"
"serete si na traky"
"čó?"
"že si serete na traky"
"ále serem na ne"

Edit: Traky-kšandy
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Eli »

Tiež som raz mal nejaký črevný vírus a zopár ľudí v tom období tiež. V noci som sa zobudil s tým, že idem na záchod, všetko v pohode aj keď nechodím často. Na WC na mňa prišla taká slabosť, nezmohol som sa na nič len sa opatrne zložiť k zemi (predsa len udrieť sa v noci sám na poschodí hlavou o záchod, umývadlo či vaňu nie je bohviečo). Na zemi som pri vedomí ležal asi 5 minút, úplne bez síl sa pohnúť. Potom ma to trochu prešlo, sadol som na WC a strašne ma prehnalo. :? Následne som bol už ako keby OK, napil som sa a šiel som si ľahnúť. Známi, čo to tiež mali, tak do toho ešte zvracali...
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tyhle epizody me vzdy vedou k zamysleni, ktery inteligent vymysli dvere na zachod, otvirajici se dovnitr. Kdyz je to dost velka mistnustka, tak budiz, ale pokud je to jen 1x1 m, jak tam ma clovek vykopavat dvere?
Dvakrat jsem takhle vytahoval segru, dvere jdou snadno vyrazit, kdyz je to dovnitr, ale nebyt nas tehdejsi zachod dost prostorny, tak nevim, jak by dopadla ...
A zakladni pravidlo v techto pripadech - nezamykat se.
drigon
VIP
Příspěvky: 2968
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Na záchodě v přízemí se nám dveře otevírají ven. A v patře máme shrnovací. Tam když se někdo svalí na zem, tak se vykulí rovnou na chodbu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Já žil v tom, že pokud je záchod malý s otevíráním dveří dovnitř, tak není možné získat kolaudaci.
A k zámku. Na záchod patří zámek, který má z venku zdrážku. Lze to pak odemknout třeba pětikorunou.
Stejně tak koupelna. Zbytek klíčů jsem ze dveří sebral, aby se děcko nemohlo v nějaké místnosti zamknout.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Tak dneska, dneska bylo nádherně. Akorát jsem teda dospěl k názoru, že Slovensko není země ani krajina. Slovensko, to je prostě vesmír!
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

Hehe, a co Grunte? cos bol prevetrať vesmírny koráb na slivensku? :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Kdo ví, co které provětral :D
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

endiaron a černé uhlí nekombinovat, působí proti sobě! Možno jen s odstupem aspoň 2-3h.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Montezuma »

Minulý týden jsem objednal krbovky, dnes mi je přivezli. Dvoje obyčejný jednoduchý krbovky bez výměníku jako záloha pro případ průseru na příští zimu. Tenhle týden počítám, že ještě objednám 10m3 dřeva.
drigon
VIP
Příspěvky: 2968
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Včera odpoledne mne ten průjem chytil podruhé. Ještě ze začátku směny to blblo, odjížděli jsme s cca 20ti minutovým zpožděním. Pak se situace postupně uklidnila, k žádné "havárii" naštěstí nedošlo.
Ženské večer pohlédly lednici a "záškodník" byl nalezen. Jednalo se o balíček salámu z Alberta, který měl přeražený datum spotřeby. Na balíčku byly na sobě dva štítky, ten spodní byl prošlý už před týdnem.
V pátek salám použily na chlebíčky (dělaly tři druhy). Tyhle byly s česnekovou pomazánkou, tak jsem to nepoznal. To byla posr. sobota. A v neděli to daly do rizota k obědu.
Celkem se to projevilo včetně známých u 7 lidí.

Edit: oprava automatické opravy textu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

drigon: zašli podnět na vaši krajskou hygienickou stanici, ten obal s přelepenou dobou trvanlivosti nafoťte a nevyhazujte. Prodávat záměrně a účelově zkažený maso už není žádná prdel, nějakej starší nebo nemocný člověk to mohl odskákat hůře. Jednou jsem něco podobného zažil u sejra z Billy - hermelín. Koupím, doma rozbalím a na hermelínku krásné, oranžové, lesklé bulky nějaké asi tak trochu jíné plísně, než má hermelín mít :) Ale tohle byla moje chyba, nekoukal jsem na datum. Ten hermelín, který jsem vzal z první řady z chlaďáku v obchodě, byl totiž přesně ROK prošlý...
drigon
VIP
Příspěvky: 2968
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Rád bych to na hygienu poslal, jenže ženské to včera vyhodily.
A bufetit se v kontejneru s podrážděným žaludkem fakt nemíním :puke
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Neni nutne mit vzorek, stacila by fotka, i kdyz chapu, ze se Ti nechce vyhrabavat ani obal.

Ja si jednou v jednom nejmenovanem nadraznim retezci samoobsluh koupila bagetu. Jeste jsem dojela domu a cca pul hodiny po dojezdu to zacalo: hnacka, ledovej pot, kterej ze me doslova kapal, na kolenou kybl (kdysi jsme tomu rikali "akademicky dvojboj"), zimnice, teplota vyskocila nad 38 C... Noc byla vyzivna. Sotva jsem se rano jakz takz sebrala, sedla jsem k PC a napsala stiznost na SZPI. Vlitli tam v podstate hned, uz nevim, jestli jeste tyz den, nebo ten druhy, ale o provedene kontrole mne informovali prakticky obratem.

A to jsem jim neposilala ani fotku obalu, stacilo poctive vylicit prubeh noci :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Kapo: No, čosika takého. A zrovna Stará Myjava.
cipis: Tož to není vůbec problém, to vybírat by bylo z čeho. Ale víš co…je to risk. To prostě od pohledu nepoznáš, do čeho jdeš. V těchhle končinách prostě auszén pěkně může klamat.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Dnes:
- poprvé jsem se setkal s vymahačem dluhů nebankovní společnosti. Bývalá sousedka, která bydlela v sousedním bytě a byla koncem roku odejita, protože majiteli nezaplatila 3X nájem, si zřejmě chtěla přilepšit u společnosti nabízející půjčky s RPSN cca 60% :) Pán bouchal na dveře od bytu, bez odezvy, pak zazvonil u nás a ptal se, zda mám nějaké informace o tom, kdy byt opustila. Ale já to říkal od začátku, pokud si někdo záměrně nedává jmenovku na zvonky, poštovní schránku a dveře bytu a barva kůže je trochu tmavší RAL, je jasné, jak to dopadne...
- žena dostala do třídy ukrajinskou holku, a protože škola nic nezajistila, vytiskl jsem teď x stránek nějaké učebnice ukrajinsko češtiny, alespoň základní věci a omalovánky, ať má holka co během hodiny dělat. Ženě jsem instaloval appku překladače na mobil, překládá "online" i řečené slovo, takže se asi bude mít jak během vyučování domluvit
- shodli jsme se na tom, že zpívat v hodině hudebky píseň "Tluče bubeníček" asi nebude teď zrovna korektní
- vytřídili jsme oblečení od čubin, které už nenosí, a dáme to té ukrajinské holce, celý týden chodí v jednom stejném oblečení, takže nějaký deficit tam asi bude
- nic to ale nemění na tom, že absolutně nesouhlasím se zdejší hyperproukrajinskou masírkou a bezhlavou a síru dštící protiruskou propagandou, kterou někteří zdejší pokládají za nový smysl svého života
Odpovědět