Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Lovu zdar!
Horidoo!

A proto chci jiný nočák s dálkoměrem, protože to klame jak sviňa :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

To jo, ve známém revíru už mám ty vzdálenosti nějak nakoukané. Ale když jsem vzal kukadlo ke švagrovi, tak jsem vůbec nedokázal vzdálenosti odhadovat.
45-70 G je pomalá a má kratší ONV, ale zase je to kladivo jak sviň.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

pozorovak ma zakladni zvetseni 2.5x, zamerovac InfiRay Saim SCT 35 paradoxne 2,85x ale jak ma mizerne rozliseni a zorne pole, fakt sem si myslel ze ma 1x, mozna spis neco jako 0.7x. se svym nockem sem se szil, odhad vzdalenosti sem vynasobil dvema a byl jsem hodne blizko pravdy. uplne nevim co si myslet o tech federalech, pan otec je pouziva protoze nestoji nesmysl a jsou bezne dostupny. na doporuceni meho kamarada koupil hornady a ty jsou uz podle bolesti v rameni naslapany jak hovado, jenze ty tri krabicky skudli na "horsi casy" a tak mi vydal jen federaly. jinak za denniho svetla jsem byl na miste a nastrel je na 103m, tech 140 je prvni vetsi barveni, na nastrelu jen neco malo belu a kosti. srdce mel strelou skrabnute a perforovane strepinami hrudni kosti. je to me prvni prase, tak ty federaly neodsuzuju, zasah nebyl optimalni, ale dosled 200m mi prijde hodne na rocniho knourka. pan otec s nim ma 30kg sele, srnce a lisku, vse vpodstate v ohni, jenze on lovi az na 50m, to u me neni dost dobre mozne, prestoze jsou nase reviry 16km od sebe
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Hornady má 4000J, Federal 3000J.
Federal mam prebijene (20 kc ks, jine tenkrat nebyly) na hromadu na blízko v klidu z kazatelny a jsou dostatečné.
Na soulacky a nahanky Hornady, plossi draha a subjektivně lepší knockout.
Ale nevím čím to naladovat na tu energii doma. Az bude čas tak si s tím pohraju víc odborně.
Cenově nevidím rozdíl 70 Kč/ks tak jako tak.
Střely pro prebijeni jsou taky na tom podobně.

Jooo. Jít s cizí flintou a cizím kukadlem, to je zázrak že jsi ulovil.
No hlavně že jste ho našli.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

R.I.P.
Osobnosti bohužel odcházi jeden za druhým.
Ve věku 92 let zemřel ráno ve Stockholmu jaderný fyzik a zakladatel Nadace Charty 77 František Janouch.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

federaly a winchestery se daj koupit pomerne bezne v nejblizsich loveckych potrebach. hornady jsem kdysi nasel v plzni jednu krabicku za asi 1700, zbytek se poridil pri ceste do prahy. dnes jsou hornady jednorozci jako sako hammerhead v 8x57. ale pan otec se smiloval a vyda mi jednu krabicku.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Zdejší technici, mám dotaz. Koupila jsem žárovku, v normálním obchodě mezi ostatníma žárovkama. Je na ní hláška "Není vhodná pro použití v domácnosti". Je to jen nějaký úchylný předpis anebo se může stát, že opravdu není vhodná a jakého charakteru ta nevhodnost je?
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Typ, ledková nebo stará s wolframovým vláknem?
Pokud by to byla klasika s vláknem tak by to mohl být odrb na EUsajuz, který lidem takové žárovky zakázal, ale v průmyslu u rotačních strojů můžou mít význam - nebliká a nevnikne tím nežádocí efekt že stroj neběží.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Aha, je to stará vláknová. Což jsem přehlídla a netěší mě to, bude zahřívat lampičku.
Dík.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Ale lampička tak získá spojité spektrum, příjemné na oči a neničí je.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Zítra mám jet, pře půl republiky tak jsem si dnes po 13 dnech ráno sedl do auta, že dojedu do práce autem a odpo si něco nakoupím. Samozřejmě ráno auto ani Ťuk -> super odpo po práci napojím kabelama na auto paní, zajedu si do dvora a hodím ho na nabíječku -> odpo z prava auto, z leva auto a zjistil jsem že 3m kabely jsou krátky, vytlačil jsem auto do silnice připojil, počkal chvíli ať ožije, cvaknu a nic -> vyndat baterku, no samozřejmě šroub co drží přítlak baterky je zarezlý a ještě k tomu na tak debilním místě, že se k němu nejde dostat -> baterka vydolována, teď Jeebku zalačit spátky na místo no jo jenže přes hrbol ledu.

Sečteno podtrženo operace na 10minut trvala dvě hodiny. Snad se ta mrcha nabije a zítra odjedu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 15.01.2024 20:26 Aha, je to stará vláknová. Což jsem přehlídla a netěší mě to, bude zahřívat lampičku.
Dík.
Bacha na to, dřív mnohé lampičky počítaly jenom s 40W žárovkou a s nástupem LEDkových žárovek se množství lampiček, které nepočítají s větším množstvím tepla, dále rapidně vzrostlo. Vzhledem k tomu, že výrobi šetří i na průřezu drátů (drátků), tak pozor ať nevyhoříš.

Staré lampičky a osvětlovací tělesa sice zvládaly větší množství produkovaného tepla, ale neřešily, že teplo nemůže unikat a byly z materiálů, kterým vyšší teploty nevadily. Jenomže v takových nevětrajících svítidlech se pro změnu nelíbí výkonnějším LED žárovkám, protože se tam přehřívají a to jim dost zkracuje životnost.

U LEDkových žárovek, pokud mají sloužit jako hlavní zdroj světla hledej takové, kde je uvedeno CRI>90 nebo Ra>90, protože ty s nízkým CRI mají mizerné barevné spektrum a vyšší účinnost, ale člověk detaily a barvy vidí mizerně.

Na svícení večer hledej LED s barevnou teplotou barevnou teplotu 2700K nebo 3000K, protože ty mají potlačenou modrou složku.

V obchodech žárovky s vyšším CRI obvykle skoro nenajdeš, takže nakupuj na internetu.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 19.01.2024 16:37 Sečteno podtrženo operace na 10minut trvala dvě hodiny. Snad se ta mrcha nabije a zítra odjedu.
drzim palce. ja dneska neco podobnyho. zapalovaci kabely mi vydrzely 29 dni. ze tri sad co mam sem zbastlil jednu skoro neposkozenou, opanceroval je starejma akvarijnima hadicema (bastl jak noha..) a vedle auta naserviroval trichodove menu. jedny kabely sem daval v zari, dalsi pred vanoci...
35FFFCD1-1227-4021-9EA4-6B308654462F.jpeg
DC0D3D11-F090-415D-AABD-FDFDA40961B2.jpeg
4761CE52-C20A-44C1-A0D4-71D517CFE126.jpeg
05C2D29D-00CC-4D25-8693-3CB335C2AA5D.jpeg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Ani mi neříkej taky nám tady chodí kuna.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Asi blbost, tak mažu.
Naposledy upravil(a) Patrol dne 20.01.2024 17:48, celkem upraveno 2 x.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

vratnikp píše: 19.01.2024 19:16
Haluziak píše: 19.01.2024 16:37 Sečteno podtrženo operace na 10minut trvala dvě hodiny. Snad se ta mrcha nabije a zítra odjedu.
drzim palce. ja dneska neco podobnyho. zapalovaci kabely mi vydrzely 29 dni. ze tri sad co mam sem zbastlil jednu skoro neposkozenou, opanceroval je starejma akvarijnima hadicema (bastl jak noha..) a vedle auta naserviroval trichodove menu. jedny kabely sem daval v zari, dalsi pred vanoci...
Tak to je jeste fajn, pred lety jsem koupil asi 5 sad, kuna znicila spolehlive vzdy ten krajni nejdelsi. Pak jsem se naucil je "spravovat" vlozenim kousku medeneho vodice z CY 1,5mm^2 do toho uhlikoveho stredu do spoje + zafixoval ducktape. Tyhle kabely pote co si kuna nejspis nasla jinou obet' vydrzely i technickou (zapomnel jsem je tam), prisel jsem na to az auto zaclo mit podivne problemy a zjistil jsem, ze jeden z valcu nepali uplne dobre (k misfire to nevedlo, ECU to take nepoznala, ale svicka byla uplne jasna). Ten kus medi tam nejak vydrel to jadro.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Proti kunám:
Nacákej tam voňavku, co nejsilnější, nejlépe chemickou. Nebo jiný chemický a silný smrad.
Zavěs tam chomáč vlasů.
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Taky lze dát psí chlupy do ponožky (nebo jiného tenkého prodyšného pytlíku) a zavěsit k motoru.
Edit: vlasy lze dát též do ponožky.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Taky není dobré, někde jsem to už psal, parkovat auto s teplým motorem v blízkosti kun a v dosahu agresivního psa.
On ten dobrman kabeláž sice ochránil, ale:
- utržená registrační značka
- poškrábané oboje přední dveře
- silně poškrabaná kapota
- utržené stěrače
- urvané veškeré ozdobné lišty
- něco, nějaký kabel z motoru visel, ale neměl na provoz vliv
- na další škody si už nevzpomenu, ale jistě ještě byly

Možná by toho zvládnul i víc, ale šel jsem se podívat co se na tom dvorku děje...
Naštěstí...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

drigon píše: 20.01.2024 18:53 do ponožky
Nošené nejlépe 3 týdny. Anebo pochcané.
Odpovědět