Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Proto jsem tu funkci zakázal v systému globálně jako první věc co jsem udělal. Uploaduje se mi to automaticky a vyloženě by se z těch dat dala poskládat timeline mého pohybu. Možná příště :D
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1483
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Ulfhednar píše: 19.12.2021 16:01 Jo, omylem nahrána verze s exifem, místo bez. Z mobilu se to stane :oops:
Dokonce víme i z jakého mobilu... :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

No tak to nemůžu, to o nikom jich neřekne.
Já to globálně zakázané nemám, protože mi vyhovuje, že mám fotky zobrazené v mapě.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Já jen ze zajímavosti dodám, že se to řešilo i na fóru phpBB a mám pocit, že to prošlo a je to v nějaké nejnovější verzi implementováno, že ze všech obrázků nahrávaných přes phpBB systém se automaticky stripnou EXIF data. Je to jen o nastavení serveru. Hele nic se nestalo a Ulfhednar se určitě pro příště poučí. Je prostě potřeba dávat bacha na moderní zařízení, protože to sbírá telemetrii i toho kdy se jde uživatel vy***t. Z tohohle důvodu mi třeba iPhone leží doma, nemá SIMku a v něm jen fakt ta data a ty informace o kterých vim, že nikomu nic neřeknou. Je to prostě svinstvo kalibru nejvyššího, tyhle moderní gadžety. Dodám že chytré hodinky jako kšeft ježíškovi vybírám stále a nemůžu vybrat, protože je mi úplně jasné jak to funguje.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Jen pro upřesnění, já měl verzi se smazaných geodaty a původní. A cestou do sauny jsem z mobilu odpálil tu špatnou.

Ale stejně ještě nikdo neuhodl, odkud to je :D ;)
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Ulf: zřícenina hradu Kalich u Třebušína
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

vratnikp píše: 18.12.2021 20:39 na vsi potvrzenej omikron, mladej kluk docela ve sračkach, jeho máma pozitivní, ale protože je očko, nikdo jí neřeší (protože na testech má jen čárku a půl).
Držte se.
Nesmírně mě překvapuje, že nikdo neřeší okolí omikronu, vzpomínám si, jak asi před 14 dny se někdo (nevím už kdo) prsil, jak ty omikrony pečlivě hlídají. Ví se aspoň, odkud to má, nebo nikdo netuší?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Devlop: :yes
Kamarád a spolubydlící ze studií, Milan Sýkora, tam odvádí neskutečnou práci, kdy tuto prvoligovou pevnost 15. století doslova vynáší na světlo Boží.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1038
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Ivana píše: 19.12.2021 19:20
vratnikp píše: 18.12.2021 20:39 na vsi potvrzenej omikron, mladej kluk docela ve sračkach, jeho máma pozitivní, ale protože je očko, nikdo jí neřeší (protože na testech má jen čárku a půl).
Držte se.
Nesmírně mě překvapuje, že nikdo neřeší okolí omikronu, vzpomínám si, jak asi před 14 dny se někdo (nevím už kdo) prsil, jak ty omikrony pečlivě hlídají. Ví se aspoň, odkud to má, nebo nikdo netuší?
Dik Ivano, to je to, ze se to vubec nevi. Toho 28 letyho kluka odvezla pry sanitka a pak se jeho rodina dozvedela, ze omikron.
Obec zajistila vsem lidem, kteri se po vyzve rozhlasem ke kontaktu s pani prihlasili samotesty na 10 dni. Nastesti maji samotesty, co se na Rozpadu chvalily, ze funguji (bile plastove kazety, uz nevim typ). Hygiena ani jiny organ za ty 4-5 dni nijak nereagoval. Predpokladam proto, ze jeho rodina je ockovana. To ze jsou pozitivni s priznaky zatim nikoho netankuje. Tak jsem zvedavej, jak budou lide zodpovedni, pres vikend samozrejme hospoda narvana. maj prece tecku.

A aby toho nebylo malo, tak je na vsi v nekolika chovech ptaci chripka.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Dík za info. Tak se tomu pokud možno vyhněte. Hygiena zdá se stále spí.

Ale všeobecně - bude to tu rozlezlý dřív než v lednu. Vždyť se ta mrcha umí zdvojnásobit i za den.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Někdy mi přijde (i v kontextu těch veterinárních onemocnění), že zažíváme jistou formu globální virové renesance . Či snad revoluce? Naštěstí velmi mírné.
Óðinn á yðr alla
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Každý přemnožený druh s velkým podílem neživotaschopných jedinců je napadán epidemiemi. Příroda.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Manipulace s koly mé dodávky není úplně jednoduchá :)
6A53492F-B6C6-40D0-B3C1-5D081276B9D3.jpeg
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Bůh žehnej rozmrazování čelního skla...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Rano jdu vencit. Pes po noci uz hodne natesenej. Zlomila jsem klic v zamku, nemuzeme ven. Urgentni :-) shaneni zamecnika, ktery by nas zvenku vysvobodil. Nastesti se podarilo behem hodiny, pes vydrzel a vse probehlo beze skod.

Zamecnik ovsem prisel se svym retrieverem :-) Moc hodnej pes, vcelku poslouchal, s mym si celkem rozumel (neporvali se). Ovsem vyluxovalu jeho misky :-) Granule slupnul do posledni, pak to radne zapil... Takovy ponizeni domaciho pana, ze se nestydim :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Mě se stalo minulý týden něco podobného. Jdu se psy na procházku, zamknu branku, (visací zámek)...
Po hodině se vracím, zámek zamrzlý. Nic se neděje, jsem přeci zkušený prepper, nahřeju klíč nad zapalovačem, strčím do zámku,... klíč přimrzl v tom zámku :evil: . Takže psi zůstali venku (málem jsem se strachy pos...), přelézt branku, v rychlovarce fofrem uvařit vodu, polejt zámek,... a domů.
Mimochodem, buď ráda za svého pesana. Přijít takhle někdo se psem k nám... život toho psa by se počítal na pár posledních vteřin :( .
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Dnes nad ránem poprve hluboku pod nulou -14, ještě v 10 dopoledne -9.
Tomu našemu psi nevadí, pokud mu nelezou do misky, to by se posr.... . Jinak je s nimi kamoš ale miska je hold jeho a to si ji předtím vůbec nevšímá a jen k ní jde jiný pes, tak hnes startuje.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Tazi: on byl spis prekvapenej nad tou "drzosti", s jakou ten retriver napochodoval :-) Bylo videt, ze je zvyklej s panem chodit po podobnych pripadech. A tak na vetsiho psa si rozumnej hafan nevyskakuje, ze :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Dnes jsem se po týdnu vrátil z......? :mrgreen:
Přílohy
IMG_20211220_095325_compress88.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes mi muj novy dodavatel elektriny poslal nabidku na nove ceny pro rok 2022. Sice je to s fixem na 2R, ale ceny (cista silovka) jsou jen o malo vyssi nez na zacatku r. 2021, takze proc do toho nehupnout. VT = 2,23 Kc/kWh, NT = 1,90 Kc/kWh. Jo, neni to 0,99 Kc/kWh, ale v te smrsti, ktera ted panuje, je to super.

Ono se to srovna...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět