Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DanBlack »

https://www.youtube.com/watch?v=mKQQu4dxq-c
Jistě, pane premiére - salámová taktika

...ten seriál je jak věštba
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Germanik1 »

Ten lidský od.... , který způsobil celý konflikt, ten právě přetéká přes hranice do Evropy. Máme se na co těšit. Čekal bych vyhlášení stavu bdělosti, rychlý zákon na přihlašovací povinnost a zesílení hranic. Tak by se měla naše vláda chovat. Jsem zvědav.
Udělám co musím
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

To Germanik1:
Klidně se vsadím, že ještě nějaký ten ruský samaljot a vertoljot bude mít ještě tvrdší přistání a nějaké to ruské T projde metamorfozou v kremační pec. Nic jiného si "invazní" Rusové nezaslouží.

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov:
Všichni, kdo jsou připraveni držet zbraň, vstupte do řad Sil územní obrany Ozbrojených sil Ukrajiny. Zjednodušili jsme všechny postupy. Vezměte si pouze cestovní pas. POUZE PAS. Dáváme zbraně všem vlastencům, kteří je neváhají použít proti nepříteli! Zachovejte klid! Držte linii! Věříme v AFU! Sláva sjednocené Ukrajině!

Myslím, že Evropa má zajištěn přísun nelegálních zbraní, ale chápu to :tmi.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od devlop »

Maximus: ano omlouvám se, špatně jsem intepretoval špatně interperovanou reportáž, raději se na TV dívat už nebudu :) . Na snímku jsou ukrajinští vojáci.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Andy Glock »

devlop píše: 24.02.2022 16:18 Germanik: přesně, proto jsem z toho zmaten, když ty záběry srovnáš s tímto článkem

„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal Slovensko o pomoc. Právě mi volal prezident Volodymyr Zelenskyj. Jeho první slova byla ‚Zuzano, bombardují nás, zahynulo mnoho vojáků i civilistů.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha

tak prostě nevím, co si o tom mám myslet. Je to tedy válka nebo předem dohodnutá změna vlády nad Ukrajinou?
A není možné, že se snažila Ukrajina odradit Rusy od útoku tím jak prezentovala svou odhodlanost se bránit, ale bylo to postaveno pouze na hrozbě, a skutečný konflikt raději vzdá, aby zabránila krveprolití?
Byla bych ráda, aby Ukrajina Rusům pořádně zatopila, ale kolik životů to bude stát?
Osobně jsem pro "boj do posledního muže", ale.... do prdele s Putinem :evil: .
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Fabulous »

Germanik1 píše: 24.02.2022 16:28 Ten lidský od.... , který způsobil celý konflikt, ten právě přetéká přes hranice do Evropy. Máme se na co těšit. Čekal bych vyhlášení stavu bdělosti, rychlý zákon na přihlašovací povinnost a zesílení hranic. Tak by se měla naše vláda chovat. Jsem zvědav.
Překročil jsi výrazně hranici toho, co zde chceme trpět. Trvalý ban. Fab
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Pokud mohu sledovat, tak UA vojáci se hodně snaží přecházet na druhou stranu. Hlavně na jihu. Bayraktary byly zničeny hned, takže sláva tureckého zbrojního průmyslu (spolu s problémy s vývojem Altaye) jde do kopru.
Asi se mnou nebude leckdo souhlasit, ale mě je v této situaci docela líto Zelenského. Na jedné straně svoje magory typu Kuleba (který IMHO VELMI přispěl k tomu, co se děje, a řekl bych, že bude první, kdo zdrhne), na druhé straně tlak Západu a Ruska. Kličkovat mezi nimi s holým zadkem a zachovat si jistou důstojnost a styl není vůbec jednoduché. Na to, že je komik, tak si podle mě vede dobře a má muj respekt, i když prohraje. Na tom je vidět, že život dělá lepší politiky, než studium politologie a sociologie na elitní škole.
Jinak to tempo je vysoké. Než jsem sjel FISku v Rokytnici, byly Ruské tanky před Charkovem. Asi bych měl začít jezdit na lyžích rychleji, než Rusové tankem.
Zdá se mi, že kromě fiaska s Bayraktary se ani střely že Západu zatím moc nepředvedly. Poškozený Ka-52 po zásahu Stingerem, který zvládl přistát, pak nějaká fake videa (i z her) a pár tanků, i když většina fotek zničených tanků, co teď kolotá medií, jsou fotky z roku 2015. Takže zatím dole tři letadla. Bitevní Su-25, dopravní An-26 a ten poškozený Kamov. Z UA dezertoval Su-27 do Rumunska (myslím, že pilota nečeká zářná kariéra). Zajímalo by mně, které verze Téček, a jak, to schytaly.

Vyloučení Ruska ze SWIFTu nahraje akorát Číně.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od proforma »

Tezke boje se svadeji o elektrarnu Cernobyl.

Otazka za 100 bludistaku: uz vime, co Putin myslel tim, ze jestli Evropa podnikne nejake kroky proti nemu, zazije, co jeste nezazila?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Zavrie ventily?
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

JOBU píše: 24.02.2022 16:07 Takže nakoniec sú na vine všetci tí, čo šancu na demokraciu a šťastný život nevyužili, no údajne ju mali?
A čo tak v Iraku ten Husajnov vodovod? Ten im prečo nebolo dopriate dostavať? A dalo by sa pokračovať...
O vinících jsem nic nepsal, to je tvůj konstrukt.
Který Husainův vodovod máš na mysli? Snad ten nedokončený projekt Kaddáfího v Libyi?
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od danny1691 »

Tak to by byla asi ještě fajn. Světlo a teplo umí poslat i jinak a to by se nám moc nelíbilo.
Doufám, že to brzy skončí v nějakých rozumných mantinelech
Edit: reakce na JOBU
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

proforma píše: 24.02.2022 17:11 Tezke boje se svadeji o elektrarnu Cernobyl.

Otazka za 100 bludistaku: uz vime, co Putin myslel tim, ze jestli Evropa podnikne nejake kroky proti nemu, zazije, co jeste nezazila?
Evropa už to bohužel zažila, jen nám o tom Putinův předchůdce nějaký čas nechtěl nic říct. Pokud by se o něco takového pokusil, pak se snadno jeho plán vrátit Evropu do roku 1997 zvrhne do Ruska v době kamenné.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Asi bych kupoval akcie Telegramu. Bude hlavním komunikačním kanálem východního konfliktu.
Óðinn á yðr alla
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od PeFi »

proforma píše: 24.02.2022 17:11 Otazka za 100 bludistaku: uz vime, co Putin myslel tim, ze jestli Evropa podnikne nejake kroky proti nemu, zazije, co jeste nezazila?
I těch celkem nenásilnách možností, které nepřímo způsobí velké škody, má poměrně hodně. Jen namátkou:

Zastavení dodávek ropy a plynu.
Masivní kybernetický útok na infrastrukturu.
Zastaví dodávky obilí do afriky a sever afriky se vydá na pochod do Evropy.
Poškození podvodních energetických a komunikančích vedení v mezinárodních vodách.

Je mazaný jako liška, takže nástrojů jak západu intenzivně škodit, aniž by musela noha ruského vojáka vkročit na území NATO má nespočet.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od NoobsRush »

Ve Finsku ve vlnách začínají aktivovat rezervisty od věku 25 - 45 let z důvodu obav toho "co by mohlo následovat". Info mam přímo z první ruky od příbuznýho, který se jako důstojník v záloze musel dostavit na obvod.
Všichni Rusové žijící ve Finsku starší 18ti dostali povolávák s povinným návratem do vlasti.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od guntroll »

Já se přiznám že nevím co se reálně děje, co je opravdovou motivací a co je ztraceno v MSM a "Fog of war"

1) Nejdivočejší konspirační scénář hovoří o tom že Putinova akce je dobro, likviduje ohniska "deep state" a mafie a vojáci obou stran se bratří a tančí.

https://www.simonparkes.org/post/russia ... rs-dancing

2) Mainstream je, že jde o invazi s cílem zabrat ukrajinu a v tom mi zase nehraje ta ochota rusů mimo čáru dotyku posílat desítky chlapů ve vrtácích za bílého dne někam do hlubin ukrajiny, mimo kontakt s hlavními silami. I když na palubě asi nebudou ořezávátka, myslím že bez těžké techniky se ani pár desítek speciálů neubrání nějaké desetinásobné převaze záložáků

3) Majdan naopak - to mi přijde trošku overkill, nebo jsou rusové matláci. Na co mělo západu stačit pár hooligans a odstřelovačů, oni potřebují 150K zelených mužů a hromady železa? Asi se mají co učit.

4) Putinovi jeblo, uviděl okno příležitosti a vletěl do něj, jako takové velké "fuck you" západu. No a strýček Pú se zcela jistě podobně mravně a čestně zachová vůči Taiwanu....
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

Napada me jeste jeden scenar. Cilem Ruska je samozrejme vybudovat si predpoli a ted meli jeste posledni sanci, kdyz se nezadarilo diplomaticky.

V Ruske kulture je sebeobetovani pomerne zakorenene. Co varianta, ze na sebe Putin a jeho okoli berou roli zlych, ziskaji uzemi, respekt a po roce sankci nastoupi pripravene kadry, tihle pujdou do duchodu, ale bude to zmena ve vedeni, podnet k jednani a uzemi zustanou?

Hodne lidi dela chybu, ze motivy hodnoti ze sveho pohledu. Ale plati i prislovi "syty hladovemu neveri".tj. nelze kroky predvidat, pokud se nad jejich motivy nezamyslime.

Ve valce umira prvni nejen pravda, ale emocni vylevy jeste nikdy nic nevyhraly.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Který Husainův vodovod máš na mysli? Snad ten nedokončený projekt Kaddáfího v Libyi?

Ano Kadafiho, myslel som jedno, napísal druhé, moja vina.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

To, jak si i nepancéřované a "neovitebskované" ruské vrtulníky trajdají doslova nad celou Ukrajinou i mě hodně zaráží. Zatím si UA připisuje šest sestřelů, potvrzené jsou tři (resp. 2 a půl), za posledních X hodin nic...
Stejně tak je zvláštní, že na severní kyjevský směr bylo nasazeno 30 000 vojáků nikoli nejlepších jednotek. Na 3 milionové město? I ten risk, že pošlou dopravní letadla přímo nad Kyjev a nebojí se. Nemohu najít, zda šlo o
paradesantní výsadek, nebo je vyložili. Spoustu věcí nevíme.

Údajně 18 Il-76 ze Pskova (spolu s Rjazaní nejlepší VDV) letí na Kyjev. Il-76 je dost snadný cíl a necelých 2 000 vysadkářů není síla na poražení hlavního města. Obecně mě udivuje relativně slabé síly, nasazené na UA.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 24.02.2022 17:39, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od guntroll »

Každopádně doufám že to bude budíček pro naši AČR - doposud když se aktivuje skupina velení a řízení při nějakém prooseru a rozjedou se kola byrokracie, tak se všichni určení potentáti sejdou na velitelství, otevírají se trezory, obálky, startují kompy a studují směrnice - no a pak přiletí Kalibr, nebo Ch-31 :mrgreen:

Což mi nepřijde optimální. Iron dome ke každému zelenému baráku by to chtělo. Nebo alespoň nějaké záložní místo velení, co nemá číslo popisné a ceduli jak kráva :mrgreen:
Odpovědět