Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Ulfhednar píše: 15.03.2022 8:41 Jedinou drobnou stížnost (slušně podanou) měli na rychlost Internetu venkovní extranetové sítě. To mě zarazilo, zas tak pomalá není.
V zemích bývalého sovětského svazu mají doma běžně minimálně o řád rychlejší net než je u nás běžné. Prostě nová infrastruktura, my jedeme na staré. Podobně jako se zaváděním GSM v USA, taky byli dost pozadu oproti nám, zemi málem třetího světa. Jsou zvyklí na reálný gigabit a bez agregace (sdílení pásma se sousedy). A cena za ten gigabit je naprosto směšná i před pádem rublu - včetně stovek TV kanálů... https://gigaboom.ru/tariffs/internet-1-gbit-sek/
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Andy Glock píše: 15.03.2022 21:21 Víte co mě tady ještě drží?
Schopnost nasírat zakomplexované debily :lol: :lol: :lol:
Už jenom ta přezdívka KÁPO, a drsná lebka Den Black :lol: :lol: :lol:
Z toho uplně čiší komplex méněcennosti.
Ta zelená věc na konci komentáře je SMAJLÍK a používá se v internetové komunikaci, když komentář nemyslíš úplně vážně...
Chápu, že seš vystreslá a máš zamlžený zrak (pokud nedokážeš správně přečíst nick), ale nevidím důvod se s tebou dohadovat.
Pokud tě má poznámka o podprdě urazila tak se omlouvám.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Já zase nevidím důvod, proč by někdo, kdo zdejší členy uráží a nazývá je zakomplexovanými debily, zesměšňuje jejich nicky a avatary, neměl jít tam, kam jeden člen šel nedávno dobrovolně...Zřejmě je už tady vše dovoleno a banánové opojení se dostává jen za špatný politický názor.
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Tohle bylo jen takové přátelské pošťuchování..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Andy Glock píše: 15.03.2022 21:21 Víte co mě tady ještě drží?
Schopnost nasírat zakomplexované debily :lol: :lol: :lol:
Už jenom ta přezdívka KÁPO, a drsná lebka Den Black :lol: :lol: :lol:
Z toho uplně čiší komplex méněcennosti.
Trvalý ban. Bod 4. pravidel.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Zaplať pánbuh za ty banány, alespoň se to tady zas trochu zklidní. K tomu internetu v Rusku kámoš byl pracovně nějakej čas jak tam tak v Německu a taky si ten jejich pochvaloval že co se týkalo volání s rodinou tak rusáci v pohodě a němčouři to furt padalo.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dneska naše 4letá princezna absolvovala trhání zubu pod anestezií a po rentgenu při jednom i preventivní opravu celkem 9 lehčích kazů :( Bohužel má chrup tak natěsno, že i když jedeme všecko od nití až po speciální ústní vody, tak se tomu nedá zabránit (taky to byly prakticky všechno mezizubní kazy)
Aby jí zuby při čekání na zákrok přes pojišťovnu rok nehnily a nedělaly problémy, tak to šlo přes soukromou kliniku....no, měl bych za to fungl novou Tikku TCR a ještě by zbylo na náboje :lol: Když jsem tu hrůzu v rozsahu cca 70% měsíčního příjmu na recepci cáloval, přišla dovnitř stará babička, následně zdrcena informací o částce 1500 za nějaký zákrok. Procentuálně na tom určitě byla líp jak já, tak co se jí nelíbí :chuckle

K těm emočním hroucením tady... občas je třeba se zamyslet. I já jsem tu kdysi, hned na začátku, po cca 30 komentářích schytal, dle mě nezasloužený trvalý ban, jelikož jsem se neudržel a poslal někoho natvrdo do prdele za zbytečně jízlivé komentáře. Založil jsem si nový účet a smířil se s tím, že internetové diskuse holt nejsou místo, kde by člověk hledal přemíru empatie a tím stylem se zde od té doby vyjadřuji. Neurazil jsem se, akorát jsem změnil přístup, protože jinak je tohle fórum solidní a v drtivé převaze překvapivě názorově čisté a zdravé misto, kde se dá kvalitně podiskutovat :)

Takže lidi, nebuďte zbytečně ve při 8-)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
miselito
Příspěvky: 196
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Ray, ja som toto absolvoval s mojou 4 ročnou dcérou začiatkom Februára, tých kazov mala o niečo menej + 2ks von, trvalá anestézia a výsledna cena 1700 Eur. Nechal som tam odložené prachy na hydroizoláciu a zateplenie sokla na chalupe.
Ale pozitívne na tom je, že dcéra si odvtedy začala umývať zuby aj s pastou a znížila príjem sladkostí na minimum :D
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od malajizva »

No zubařka po prevenční prohlídce oznámila synovi, že mu budou trhat 5 zubů moudrosti. Prostě tam má ještě jeden navíc... je mi ho líto..
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Pomalu se vracim mezi zive :-) Po pondelnim ockovani tetanus+cerny kasel+zaskrt jsem v utery odpadla a komplet ho prospala. Dneska mne boli celej clovek - svaly, klouby, hlava, uzliny... Plus zase prospanych par hodin navic.

Zlaty ockovani proti covidu!
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma: Očkování se právě proto neprovádí kulometným stylem. Taky jsem si myslel, že to naládují do stříkaček, vyplním prezenčku a všechno to do mně napumpují (vč. covida) když už sem se uráčil ukázat a půjdu dom se vypsat na další den v šichtě. Zabilo by mě to. Na uvolnění k očkování na covida jsem čekal tři neděle. Když se ovšem udělá jedno očkování za čas a dobře se to rozloží, je to téměř bez efektu a bez jizev.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

No jasne, vsak od posledniho ockovani uz par mesicu je ;-) Porad jde jenom o normalni vedlejsi ucinky, ale musim rict, ze chripku, klistovku i covida jsem dala daleko lepe. Holt trojkombinace...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Ray- No na 4 roky to je masakr. Já pamatuju jako malej jak jeden bratranec měl všechny přední zuby od dásní nahoru částečně jako uhnilý, zkažený a my se mu smáli že to je z mlsaní, ale dřív se ty jedničky nějak neřešily a po vypadání dvojky jak perly. Jo na dětech se nešetří já nasypal tak do kila holkám za rovnátka.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od surikata »

To Proforma: na co takový koktejl vakcin v dospělosti? Tetanus chápu, ale to další mě?
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

tak ono je celkem problem sehnat cistej tetanus…bohuzel se to dela nejcasteji v tehle trojkombinaci
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1040
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

pan pes měl pernej den, napřed dostát přezdívce plemene "dog nanny",
273488356_10222010287269467_1239899751322672738_n.jpg
273520277_10222010287469472_3175434859825042297_n.jpg
274010963_10222054342490820_5996432199935294324_n.jpg
pak hlídat při opravě krmelce upravenýho divočákama a nakonec se připravit na dosled těch potvor, co krmelec převrátily
175707250_10220487798528200_4214541154964404076_n.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@surikata, @tajfun: presne, cistej tetanus snad maji jen na chirurgii pro urazy :-) Ale ten cernej kasel pry hodne narusta, predevsim kvuli ezomatkam. Kazdopadne vsechno to jsou bakterialni nemoci; a s ohledem na postupne se zvysujici rezistenci bakterii vuci antibiotikum a michani populaci v poslednich mesicich a letech nepovazuju obnoveni a posileni detskeho ockovani za spatnej napad ;-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

vrbodol píše: 16.03.2022 19:13 Ray- No na 4 roky to je masakr....
Její zubařka říkala, že to někdy člověk moc neovlivní. Stačí třeba, aby se miminu udělala specifická neměnná mikrobiální skladba v puse, kterou má každý jinou, a od toho se to pak odvíjí. Ženská ale teď večer po čištění zubů došla s úsměvem, že jí tam páni zubaři nechali mezery, takže už se tam nit dostane pořádně :) Naším cílem je jí tam ty zuby udržet co nejdéle zdravé, aby se jí dobře foromovala čelist. Ten zub ale ven musel, protože tam měla zánět. Holt to něco stojí no. Jak říkáš, a dokud na to člověk má.... Prachy teď maj stejně hovno hodnotu, tak proč je nenarvat do děcek.....
.... dobře, a sem tam do nějakého kvéru no :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
miselito
Příspěvky: 196
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Ray :yes
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

proforma píše: 16.03.2022 21:10 @surikata, @tajfun: presne, cistej tetanus snad maji jen na chirurgii pro urazy :-) Ale ten cernej kasel pry hodne narusta, predevsim kvuli ezomatkam.
V dospělosti se přeočkovává čistou vakcinou proti tetanu (Vacteta, Tetavax), ten koktejl je za příplatek. Doporučuje se přeočkovat tetanus v kombinaci s černým kašlem (Adacel) před založením rodiny.
Odpovědět