Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od bacil »

Když u nás byly povodně, tak napřed hrála dechovka, pak kvákal starosta, pak zase dechovka, nakonec pro nejtvrdší spáče siréna.

Trochu jsem nad tím přemýšlel a vyšlo mi, že jsme absolutně nebezpečná banda švejků uprostřed kopců, průsmyků a hor, kterou chtějí ale "až je po všem" obě strany obsadit (dosud obsazeni nejsme, i když jsme v NACO) jako strategické předpolí.

Přímo nádherné úzení pro veškeré boje je totiž mimo naši republiku - severní nížina co se táhne od Moskvy až do Francie, ideální pro zásobovací trasy.

Tudíž si myslím, že nám hrozí jen strategické bombardování podobně, jako tomu bylo od západních spojenců za druhé světové války (ikdyž ti u nás hojně bombardovali právě civilní oblasti), čili správa hmotných rezerv, sklady jídla, mosty a jinak nic zajímavého už v naší kolonii asi moc není. I ty jaderky a dlouhý stráně nám nechají, protože je potřebují dojčáci. A rozhodne o nás ten, kterej nám dřív dodá jídlo, protože ohnutej čech když se narovná, tak toho se báli i němci.

Pro nás by byla ideální neutralita jako ji má Rakousko, ale to by volby musely být bez výpočetní techniky jako v 90.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
kiv01
Příspěvky: 34
Registrován: 09.02.2015 10:41
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od kiv01 »

bacil:
" ... tudíž si myslím, že nám hrozí jen strategické bombardování podobně, jako tomu bylo od západních spojenců za druhé světové války (ikdyž ti u nás hojně bombardovali právě civilní oblasti..."

Hmm, slušelo by se trochu dovzdělat v dějepravě, že? :D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Rafael »

Historické okénko.

Smazáno. Fab
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Fabulous »

S historickým okénkem jdi někam (ano, přesně tam) a drž se tématu.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Valerij Zalužnyj odvolán z Funkce vrchního velitele:
https://eurozpravy.cz/zahranicni/zelens ... l.sx1m2ecu
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes jmenoval novým vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny generálplukovníka Oleksandra Syrského. Valerij Zalužnyj tak po měsících spekulací definitivně skončil ve funkci.
( Podle mého názoru to byl alespoň realisticky uvažující profesionál, na rozdíl od jiných ideologů )

Vzpoura v Dnipru: policisté nechtějí k bojové jednotce
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... e-40460099
Proti zařazení do bojové jednotky se v Dnipru vzbouřili policisté z pluku speciálních sil z Dněpropetrovské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny. Velení ukrajinské policie se rozhodlo pluk rozpustit a všechny jeho příslušníky podle listu Ukrajinska pravda převést do útočné brigády.

Vypadá to, že už došlo i na zrádce a zbabělce, kteří až doteď posílali ostatní na smrt a půjdou teď sami. A ostatní složky už to vidí také. Jsem zvědav jak dlouho vydrží Ukrajinský režim, když už má rozepře s vlastními složkami.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Fabulous »

Režim je v Rusku, na Ukrajině demokraticky zvolená vláda. A ty máš výchovný 14-denní ban, neb nemám rád prorusské filcky.
sigurd
Příspěvky: 397
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od sigurd »

Rusko a Ukrajina sú mi, na základe vlastných skúsenosti (tie dúfam môžem mať :) ), ukradnuté, je to "iná" Európa. Mám pravidelný kontakt s pár ukrajincami (normálni vzdelaní inteligentní ľudia, žiadná prepitá vymletá spodina), a to čo tam postupne vylieza na povrch, sa nám určite nebude páčiť. Rád si potom prečítam stanovisko krajne "prodemokratických" komisárov. Fuj, to je úroveň- zase sa to rozoserie, pretože tu niekto niečo nemá rád, a rieši to s horúcou hlavou.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

V podstatě jsou tři základní skupiny (názory) na rusko-Ukrajinský konflikt.
1) Ti co skutečně fandí rusku. (to jsou ony prorusské filcky)
2) Ti, které to nezajímá, které zajímá jen vlastní pohodlí, a to co se děje mimo jejich dvoreček je jim ukradené.
(nemorální, sobecké, a krátkozraké, ale nikoliv prorusské)
3) Ti kteří Ukrajinu podporují.

Osobně je mi fuk jaká je Ukrajina, jaký tam mají "bordel".
Je fuk jestli se mi na Ukrajině něco líbí či nikoliv,... dokonce nemusím mít Ukrajinu nijak v lásce,....
Ale je to svobodná země, a kdyby si tam stavěli bábovičky z hoven, je to jejich rozhodnutí, a jejich zem.
A přijde mi morálně správné podporovat a pomáhat napadené zemi.
Obzvlášť když ta napadená země neleží někde v Africe, ale máme ji za humny.
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

sigurd píše: 09.02.2024 11:22 Rusko a Ukrajina sú mi, na základe vlastných skúsenosti (tie dúfam môžem mať :) ), ukradnuté, je to "iná" Európa.
Nazor samozrejme mat mozes, len je nespravny a naivny.

Takto... keby tvoj nazor ovplyvnil realitu (ked nechces aby sa ta to tykalo tak sa ta to tykat nebude) tak by sa dalo polemizovat o moralnom aspekte ale nazor by nebol hlupy, daval by zmysel.

Ale v nasej realite ludia na ktorych co sa tohto tyka zalezi (ti najvyssi v Mosvke) zvysoka :moon na to ze ty nechces aby sa ta to tykalo. V ich zmyslani patrime do ich sfery vplyvu (musime byt ich vazali) a je nespravne ze sme sa z nej vymanili. Teraz sme na okraji zaujmu, maju ciele s vyssou prioritou. Ale ak im dovolime tie prioritnejsie ciele dosiahnut, staneme sa prioritnym cielom my.

My nemame na vyber moznost "nas sa to netyka".
My mame na vyber ine moznosti:
- Chceme byt pod ruskym vplyvom (najdu sa aj taki idioti)
- Budeme sa tvarit ze sa nas to netyka, to je ina Europa... tj budeme zatvarat oci pred realitou az pokial sa nas to nezacne tykat. A potom budeme v :moon lebo nebudeme pripraveni. Naivne a hlupe. Bohuzial tak zmysla vela ludi
- Nepomozeme UA ale budeme sa velmi aktivne pripravovat my. Zase, da sa diskutovat o moralnosti, ale bolo by to tiez OK riesenie. Ale v nasich podmienkach nerealne, tu sa ludia nezobudia.
- Pomozeme UA a tym cas kedy sa nas to zacne tykat bud oddialime alebo uplne odstranime.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Bohužel největší skupina lidí je právě ta, která si myslí, že se nás to netýká :( .
Rozbíjejí hubu sousedovi? No-a, proč bych mu pomáhal.
Protože zítra tu hubu rozbijou tobě? Protože zlo se má potírat? To je nad jejich chápání.
Do ničeho se neplést, strčit hlavu do písku, a ještě nadávat, že mě křik a nářky bitého souseda ruší.
Z této skupiny lidí je mi vlastně stejně na nic, jako z těch co rovnou fandí agresorovi-útočníkovi-zločinci.
sigurd
Příspěvky: 397
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od sigurd »

Chcel by som len upozorniť ctených politrukov, že som nepísal nič o rusko-ukrajinskom konflikte- k tomu som sa vyjadril na začiatku konfliktu v tomto vlákne, a nič sa na tom nezmenilo, ani som nežiadal, aby verklíkovali okamžite. Určite som za posledné dva roky pomohol ukrajincom viac, ako väčšina z vás. Počkajme si, ok?
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Nič o rusko-Ukrajinskom konflikte ve vláknu Ukrajina x russko :lol: .
Tak to potom jo ;) .
A slovo politruk má alespoň v Čechách jiný význam.
Já se nebavím o politice, ale o morálce.
Pomoci napadenému (ať už státu či jednotlivci) nemá s politikou, a tudíž s politrukem nic společného.
A pochlub se? Čím jsi tak moc pomohl někomu kdo ti je vlastně u hnědky?
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vvitty »

Jazykové okénko

Slovo režim, převzaté z francouzského Régime obvykle označuje politické zřízení - a to bez konkrétního určení o jaký režim jde. Ukrajiné státní zřízení lze zcela správně označit jako poloprezidentský režim.

/Konec jazykového okénka
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Samotář »

K odvolání gen. Zalužného a jmenování gen. Syrského na postu náčelníka GŠ ukrajinské armády.

Co jsem viděl videozáběry s prezidentem Zelenským, Zalužnyj nevypadá nějak naštvaně, spíš vesele. Možná se mu po dvou letech velení ve válce ulevilo, musel to být šílený tlak. Nový náčelník Syrsky byl celou dobu Zalužného dvojkou, spolupracovali, žádný jeho oponent.

K policejní jednotce v Záporoží.

To nejsou zbabělci, už na frontě byli a bojovali, existuje video záznam, jak se dohadují s velitelem, že chtějí bojovat samostatně. Něco podobného se už nedávno stalo i v dobrovolnické jednotce DaVinciho vlci.
Zatím jsem nenašel nějaký vysvětlující článek, ale na mě to dělá dojem, že si spíš dělají pořádek v ukrajinské armádě. Po neúspěchu ukrajinské protiofenzívy se hodně psalo, že mají problémy ve velitelské struktuře (asi výše diskutovaná C2), nechtějí poslouchat vyšší velení a bojují si podle svého. A analytici psali, že si musí udělat pořádek v celé armádě.

V této souvislosti na podporu, že si asi dělají pořádek. Ukrajinští operátoři dronů jsou součástí konkrétní bojující vojenské nebo dobrovolnické jednotky. Nově jsou všichni dronaři vyčlenění do samostatné zbraně a podřízeni novému jednotnému velení.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od bacil »

Hagen píše: 09.02.2024 13:43 A přijde mi morálně správné podporovat a pomáhat napadené zemi.
Obzvlášť když ta napadená země neleží někde v Africe, ale máme ji za humny.
A co Jugoslávie a další země i o kterých se raději moc nepíše, byť o jiných co za humny nejsou, se píše... Pokud člověk nemusí zpívat podle toho, která ruka ho živí, vidí věci poněkud komplexněji.

Nevětší nebezpečí pro nás není rozšíření UxR (resp. NATO+UxR), ale potichu zaváděná totalita z nikým nevolených a prapodivnně financovaných nadací, korporací a bank, přičemž i tento konflikt se jim hodí na odlákání pozornosti a utužení svého postavení. Například za kovidu začaly do bank chodit všechny položky vašeho nákupu při platbě kartou, nikoli samotná suma a kde, jako dřív. Taky se jim kovid hodil na odlákání pozornosti.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hohepa »

Hagen píše: 09.02.2024 16:34 A slovo politruk má alespoň v Čechách jiný význam.
Já se nebavím o politice, ale o morálce.
A terazky mi povedztě, Hagen, čo vy si predstavujetě pod takým slovom politruk?

V ČSLA to byl ofiko ZVP a na PVS kázali hlavně o MORÁLCE, to bylo a je jejich magické téma.
V červenci 2018 zřídilo ruské ministerstvo obrany Hlavní vojenskou politickou správu a to na základě výnosu prezidenta Vladimira Putina. Útvar, který obnovil činnost zástupců velitelů (pro věci politické), má dbát o zajištění morální a ideologické situace v armádě.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Politick% ... misa%C5%99

Pokud se kriticky vyjádřím, že Britský government dohnal soudním trestem za homosexualitu chemickou kastrací Alana Turinga k sebevraždě, tak se přece nikterak nezastávám Hitlera a fašismu.
Stejně tak kritika poměrů na UA neznamená podporu Putina.

Fabulous by s tou svou rusofóbií měl navštívit psychologa a popovídat si s ním.
Začíná to být těžce patologické a z Rozpadu se stalo paranoidní fórum.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

bacil píše: 09.02.2024 20:57 Například za kovidu začaly do bank chodit všechny položky vašeho nákupu při platbě kartou, nikoli samotná suma a kde, jako dřív.
Môžeš to bližšie rozpísať a odzdrojovať? Kľudne aj do súkromnej správy...
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od pepaf »

od bacil » 09 úno 2024, 21:57

Například za kovidu začaly do bank chodit všechny položky vašeho nákupu při platbě kartou, nikoli samotná suma a kde, jako dřív.
Ty pracuješ v nějaké bance? Nebo organizaci která řeší platební styk???
Jsou Ti známé jaké datové soubory jsou odesílány z platebních terminálů?
Prosím o relevantní ozdrojování Tvého příspěvku.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od bivoj »

bacil píše: 09.02.2024 20:57 ...Například za kovidu začaly do bank chodit všechny položky vašeho nákupu při platbě kartou, nikoli samotná suma a kde, jako dřív...
To je paranoidní lež. Pracoval jsem v oblasti zasílání platebních dat (i včetně slavného EET) a nic takového co píšeš není pravda.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

d-s píše: 09.02.2024 15:13 Nazor samozrejme mat mozes, len je nespravny a naivny..
takže na základě vlastního názoru rozhoduješ o tom, čí a jaký názor je OK a jaký ne?
nedělal to tady už někdo?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět