Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

Máte pravdu mistře. nezasloužíme slízat prach z Vašich botek.
(I já měl kdysi jednu charakterovou vadu - byl jsem poněkud domýšlivý, teď jsem však již naprosto bez chybičky :) )
No a kdyby Ti to ani teď nedošlo, Ivana se ti snaží taktně naznačit, že samochvála smrdí.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Dneska naprosto skvela Partie na Prime - Prymula s Kubou (hejtman JC kraje). Oba naprosto vecni, perfektni vhled i argumenty, zadne servitky. Az to bude na netu v archivu, kouknete se na to.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Pez
Příspěvky: 803
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Taky doporučuji, opravdu stojí to za to.
Mimo jiné tam zaznělo, že skutečně i očkovaný bezpříznakový může být šiřitelem viru. Účinnost vakcíny pro bezpříznakové je do 10%. Proto je nutné se chovat obezřetně i po očkování, dokud se nenaočkuje většina populace.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Co se změní po naočkování? Pokud bude očkování trvat 6 měsíců, neskončí nikdy. První várka může jít očkovat znovu.
Udělám co musím
Pez
Příspěvky: 803
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

To tam také zaznělo, podstatná je rychlost proočkovani.
Na příkladu Izraele je vidět, že to jde, když se chce.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

PeFi píše: 09.01.2021 21:50 L.C. Bohužel laici po pár desítkách hodin samostudia dokážou mnohé (ne všechny) hodnoty interpretovat líp, než leckterý MUDr. a hlavně laik má na interpretaci svého vlastního rozboru času dost, což lékař nemá. Bohužel málokdo je ochoten se do toho ponořit.
To je bohužel pravda.Ze strany lékařů také docela často chybí vůle. Mám kamaráda, který má poměrně vážné zdravotní problémy - CHOPN. Ukazoval mi krevní rozbor, který mu nechal dělat obvoďák. Byl tam draslík. A šmitec. Koukal jsem na ten cár papíru naprosto nevěřícně a říkal jsem si, "Co z toho kurva chce poznat?"

Netuším přesně, jaké jsou aktuální ceny, ale obyčejný pitomý krevní obraz stál dva roky zpět snad necelé dvě stovky i s DPH a z toho je již alespoň něco vidět. Ale vynechat KO a vzít ze všech minerálů (desetikorunové položky) jen jeden jediný u pacienta, který má jednak na první pohled podváhu, jednak CHOPN a za další potíže se srdcem, mi přijde hodně přes čáru.

Nojo, jenže on už je to starší pán, má přes 70 a tak už není "economically viable". To, že zrovna on nasypal za život do daní těžké miliony a ještě stále pracuje, už tak nějak nikoho nesere. A aby toho neměl málo, tak je od pátku CoViD+. Tak mu držím palce, aby se z toho dostal. Má kliku, že se léčí v Olomouci, kde jsou podle mého dobří.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Zapadlo: Ivana se snažila taktně naznačit, že nevyžádané rady poskytované tímto způsobem se nepřijímají. A samozřejmě ani nepodávají.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5394
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Kdyby někomu bylo líto, že nemůže být v Praze na demomstraci tak se může podívat na živý přenos na Novinkách.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

„Na této demonstraci vyhlásíme otevření České republiky. Nebudeme respektovat vládní opatření, která nefungují, ale naopak zapříčinila daleko vražednější pandemii chudoby, nezaměstnanosti, krachujících firem a nevzdělanosti,“ řekl ve čtvrtek za iniciativu David Biksadský, který demonstraci moderuje.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/inic ... omaci_misl

"vražedná pandemie chudoby" v ČR, co to kua je? :lol: Biksadský, ty jsi vážně myslitel, tebe může následovat jen debil, nebo blbeček. A všem demonstrujícím debilům a blbečkům bych zamítnul jakoukoliv léčbu v případě pozitivního testu na COVID. V pořadníku na léky, lůžko, nedejbože plicní ventilaci, by měly být automaticky zařazeni až na poslední místo.
Přílohy
Screenshot_60.jpg
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Na té aktuálně probíhající demonstraci můžeme vidět, jak vzácnou komoditou je v ČR kritické myšlení.

Premisa: "Vláda je špatná. Dělá nekompetentní kroky. Nemáme lékařský personál."

Postoj řečníků a demonstrujících: "Covid je podvod. Nechceme se očkovat. Nechceme, aby děti musely nosit roušky. Nechceme, aby se děti testovaly. Postavily se nemocnice a nemá v nich kdo sloužit. A nedej bože, aby se někdo rozhodoval na základě modelací. A já osobně neznám nikoho z nemocnice, kdo by byl přetížený. Všechno špatně."

- To, že recese byla na spadnutí před pandemií, budeme ignorovat.
- To, že virus nezajímá, jak blbou vládu má jaká země, budeme ignorovat též.
- To, že se nenecháte očkovat a nebudete dodržovat hygienická opatření, načež budete brečet, že se ještě více zpřísňují zákazy, pak budeme ignorovat taky.
- To, že "otevřeme ČR", ale okolní hranice budou zavřené, budeme nakonec ignorovat taky. Samozřejmě jenom do začátku sezony, kdy to doma s harantama v bytě 50m^2 už nevydržíte a budete přemýšlet, jak se za každou cenu dostat aspoň na týden k moři.

:roll:
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zorge »

Je někde k dohledání reálný průzkum kolik procent lidí odmítá očkování? Omlouvám se, pokuď to už někde je.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Já byl na staromáku. Nejsem ovce a očkovat se rozhodně nenechám
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Tak Covid je podvod. Jak lze chápat slovo podvod? Indukuje to že Covid neexistuje. Jenže on je to jiný podvod, ne že neexistuje. Je potřeba se mu bránit, opravdu nestojím aby někdo z mých blízkých měl trvalé následky, které jsou už v ČR i u bezpříznakových dětí. Není to hezký.

Z obsahu rozhovoru s Prymulou:

- nedostatečná testovací síť
- pokud lidi nemají vážný případ nemoci ve svém blízkém okolí, tak mají pocit, že se jich to netýká
- zdravotní sestřičky nejde tisknout na 3D tiskárně
- AG testy dostupné všem
- Prymula je očkovaný - ale co doporučí své dceři (viz syncitin) nebo počká nebo Sputnik?
- (ode mně) milá vládo, měla by sis uvědomit, že TCP spojení na webserver má teoretické maximum jen 65535 uživatelů, prakticky asi třetinu, udržitelně max 10000 a to ještě musíte vědět jak, tedy musí být round robin na desítky strojů aby to nelehlo. A serializovat požadavky na SQL server. Případdně lze použít lokální btree databáze a synchronizovat je
- vakcína chrání jen 7,8% proti bezpříznakovému průběhu, tedy >90% očkovaných vir dále vylučuje.
- (ode mně) současný čip není velký jako zrnko rýže, ale okem vidět není. Dostal jsem se k bližší specifikaci, takže má helical anténu (1 závit) pro elektrické pole (nemá smyčkovou magnetickou).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Zorge:
Průzkum z 16.12., 40% pro, 47% proti
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/oc ... 160600_zuj

Quido:
Myslím, že většina občanů ČR (z obou táborů) by se mohla shodnout na tomto: Máme toho plné zuby. Vládo, děláš to hodně špatně.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zorge »

Ivana: Děkuji.

Z toho mi ale nějak vyplívá že to očkování bude na nic. Bude se očkovat pomalu a problémově jak je u nás zvykem a ještě jen půlka populace. A pokud je pravda, že vakcína bude účinná maximálně rok, tak nevěřím, že stihnou za rok naočkovat k šesti milionum lidí. Prosím prosím, vyvraťte mi to, ale já nějak nevidím jinou cestu ven než promoření s dopady, ať už takovými, nebo makovými.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Jen pro zajímavost dvě zprávy. Jedna špatná, jedna ne tak docela.

Nejdříve ta opravdu špatná. Podle zdroje z jedné velké nemocnice u nás, je počet potratů v ČR za minulý rok vyšší o 36% oproti dlouhodobému průměru. Údajně to není způsobeno stresem, ale tím, že CoViD napadá i placentu.

Ta pozitivnější. Vy, kteří doma máte oxygenátor, jste udělali dobře, protože vím o pacientce, která s ním ležela v nemocnici a pak se jí podařilo sehnat si jej i domů a nyní se s jeho pomocí pomalu, ale úspěšně vzpamatovává. Trošku horší zpráva je, že v nemocnici, odkud nakonec utekla na reverz, ležela 25 dní. Upřímně, nedovedu a ani si nechci představovat, že bych skončil v nemocnici na takovou dobu. Myslím, že bych umřel (nebo se zbláznil) už jen z toho, že bych tam musel celou dobu jen ležet a jako bonus pozorovat, jak to kolem mě umírá.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Ivana: To ano, s tím souhlasím. Ale velmi mne mrzí, že na základě postoje k vládě a jejímu diletantskému přístupu někteří dělají závěry ohledně nebezpečnosti očkování. Žádný lék na světě není 100% účinný a bez vedlejších efektů. Nedávno jsem viděl velmi vtipné porovnání s tím, kolik neplechy dokáže napáchat běžné analgetikum, kterého se ročně v ČR sezobnou tuny.

@bacil:
vakcína chrání jen 7,8%
- Lepší než nic 0%, ne?
současný čip není velký jako zrnko rýže, ale okem vidět není. Dostal jsem se k bližší specifikaci, takže má helical anténu (1 závit) pro elektrické pole (nemá smyčkovou magnetickou).
- Tohle nechápu. Chcete tím říct, že se obáváte toho, že ve vakcíně bude čip?


@Toran@ga: Argument proti očkování typu "nejsem ovce" je přesně to, z čeho si dělám vrásky o pár příspěvků výše. Zdravotní kontraindikace jako důvod odmítnutí? Ok. Proto je na nás ostatních, relativně zdravých, abychom Vás chránili tím, že budeme sami očkovaní.

Ale jestli třeba argumentem "nejsem ovce" jako rozpadlík odmítáte i tetanus, tak nevím, co si o tom mám myslet.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Napadlo by vás letět na dovolenou letadlem, které je prototypem, nebyly na něm odlétané předepsané hodiny se zátěží, technickou dokumentaci bude mít dokončenou až za několik let, zatím v něm nikdy nikdo neletěl, pilot neví jak dlouho potrvá let a jestli vás na dané místo dokáže dopravit a výrobce navíc právně nezodpovídá za žádné škody, které vám mohou být při letu způsobeny?
Opravdu byste letěli? A to pouze proto, že vám politici řeknou, že to letadlo je nejspíš bezpečné, protože zatím nevypadá zle a že se tím vyřeší mezinárodní krize v letecké dopravě?
Letadlem byste neletěli, ale vakcínu si střelit necháte, že? Není nad občany bezvýhradně důvěřujícím politikům. Vlhký sen každé politické strany...

Zkopírováno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Toran@ga píše: 10.01.2021 16:36 Já byl na staromáku. Nejsem ovce...
Tyhle dvě veci se jaksi navzájem vylučují... Nejsem ovce, ale do stáda idiotů na staromák jdu s radostí bečet... :head Mno...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Toran@ga píše: 10.01.2021 17:45 Napadlo by vás letět na dovolenou letadlem, které je prototypem, nebyly na něm odlétané předepsané hodiny se zátěží, technickou dokumentaci bude mít dokončenou až za několik let, zatím v něm nikdy nikdo neletěl, pilot neví jak dlouho potrvá let a jestli vás na dané místo dokáže dopravit a výrobce navíc právně nezodpovídá za žádné škody, které vám mohou být při letu způsobeny?...
Pokud bych stál na ostrově, který zachvátil neuhasitelný globální požár, vybuchla na něm sopka, a padají tam, mimo úlomků z výbuchu sopky, i meteority, které každou chvíli někoho zabijí, tak bych takové letadlo, které mě od tam odveze, celkem vítal.

Tolik asi k různým přiblblým přirovnáním.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět