Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

proforma píše: 16.03.2022 21:10 Ale ten cernej kasel pry hodne narusta, predevsim kvuli ezomatkam.
Nesmíš věřit každé blbosti:
1. Ezomatky nemůžou za to, že se to mnohdy bezpříznakově šíří mezi dospělýma, kterým vyvanula imunita po očkování.
2. Ezomatky nemůžou za to, že acelulární vakcíny vyvanou poměrně rychle, navíc tyto vakcíny chrání především před účinky toxinu, který bakterie produkuje, ne před bakterií jako takovou, takže sice pomáhají, ale žádný zázrak to teda není.
3. Ezomatky dokonce nemůžou ani za to, že aby ta pravidelně slibovaná stádní imunita mohla fungovat, tak by muselo být imunních víc než 90 procent populace (asi 95%), což je podobná fikce jako u Covidu.
4. Ezomatky nemůžou za to, že ještě nedávno byli doktoři schopní pacientům, tvrdit, že "černý kašel to být nemůže, když jste byl očkovaný", takže kolega nám takto chodil s černým kašlem do práce několik týdnů.

Ve výsledku při použitích moderních vakcín je celkem zákonitý výskyt černého kašle ve vlnách v závislosti na tom, jak je (a časem zase není) populace imunní po kontaktu s reálným patogenem - očkování má sice vydržet minimálně 10 let, ale někteří škarohlídi tvrdí, že by to chtělo booster každých 3 až 5 let. Jaké procento z dospělých asi ten booster v sobě má?

Ale můžou za to ezomatky - asi tak stejně jako za Covid. :yes

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5710106/
https://gis.e-education.psu.edu/sites/d ... 140506.pdf

A v češtině:
https://zdravi.euro.cz/clanek/postgradu ... ani-462088
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ale ezomatky jednoznacne muzou za to, ze nedavaji deti ockovat. Neni to otazka jen cerneho kasle, ale treba i spalnicek, jejichz vyskyt taky roste. At si doma klidne jedi treba nakliceny zrni, to je mi sumak, ale pokud se kvuli nim snizuje prave ta stadni imunita, tam pochopeni nemam.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

2 proforma

To jsi mi připomněla jeden zahraničí příspěvek na Facebooku, nebo kde to bylo, kdy tam jedna ta tvoje ezomatka panicky hořekovala nad tím, že její vědomě neočkované dítě má spalničky a co má dělat.
Lidi jí většinou odpovídali sarkasticky stylem:

-"nedělal bych si k tomu dítěti moc silnou citovou vazbu"
-"kéž by někdo vymyslel vakcínu, aby už děti netrpěly"
apod. na všecko si nevzpomenu, ale bylo to výživné.

Je to hnus, nicméně jako milovník černého humoru se tu nepokrytě přiznávám, že mi u toho cukaly koutky. Jí asi ne.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Člověk by čekal, že po Covidu budou mít rozpadlíci trochu realističtější představy o očkování, reálné účinnosti, a epidemiích. Bohužel celkem nerealistická očekávání popírající vědu pak mají za následek epidemie.

Napovědět by snad mohlo, že spalničky mají R0 mezi 12 a 18, tedy podstatně víc než Covid ve variantě Omikron, takže pro dosažení stádní imunity je potřeba, aby bylo imunní cca 95 procent populace. Imunních musí být 95 procent, nejen naočkovaných, ale skutečně imunních! S vakcínou s teoretickou účinností něco málo před 90 procent, reálnou dlouhodobou účinností pod 90 procent a proočkovaností, která nikdy nedosáhne 100 procent, stádní imunity dosáhnout nelze.
Pokud ohledně očkování nezačneme mít realistická očekávání namísto zbožných přání , tak nás nějaká příští epidemie sejme podstatně víc než covid - a ezomatky za to budou moci asi stjeně jako za covid. Ostatně za náš zcela idiotský pandemický plán taky nemůžou ezomatky, ale "odborníci" se zcela nekritickou vírou v očkování.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ono to povinne ockovani jaksi k te stadni imunite prispiva. Existuje male % deti, ktere byt ockovany nemohou. Takze pokud by vsichni plnili sve ockovaci povinnosti, bylo by to akorat tech cca 95 %. Ovsem aktualni proockovanost proti spalnickam je nekde okolo 85 %, tzn. ze 10 % ezomatek uz se docela podstatne podepisuje na celkovem zdravotnim stavu detske populace. A kde chybi maximalni proockovanost, tam holt potom staci par zavlecenych pripadu z ciziny a rozjede se to, az to hezky neni. I mezi dospelyma, kteri by to jinak nechytli.

Ne, PeFi, tohle neobhajis. Pokud jsem mela jiste pochopeni pro lidi, kteri odmitali mRNA vakcinu jako novou technologii, tak odmitani neceho, co je vyzkouseno desitky let a vi se, ze to funguje, je proste nebetycna lidska blbost a nezodpovednost.

Postupne si zacinam myslet, ze nezajdeme ani na supervulkan, ani na solarni bouri, jadernou valku..., ale na lidskou blbost.

No nic, jsme tu uz OT, koncim :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Tak oni nakonec ti Antivaxeři měli pravdu, že všichni očkovaní do tří let zemřou. Jen nám jaksi zapomněli oznámit, že to bude v důsledku jaderného konfliktu :)
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Del-in »

A zapomněli nám též sdělit, že zemřou i ti neočkovaní :D
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1589
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Nechcete na poslední stránce založit něco jako „Rejstřík pojmů“?
Co je to kník, to už jsem pochopil. Co je ale prosím vás zase ta Eᴢᴏᴍᴀᴛᴋᴀ?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

že by baba co vyznává ezoterismus? :chuckle

Edit ta\k jo trefil jsem se https://hauserova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=610318
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Ezomatka: další level Ekomatky :)
Takové ženy by svému dítěti podali raději odvar z chaluh sesbíraných v černém moři za svitu úplňku přesně 31den v kalendářním měsíci, než uměle vyrobenou chemickou srágoru v podobě vakcíny proti spalničkám. Věří více v lidové léčitelství, alternativní medicínu, homeopatika. V každém dětském lékaři vidí tak trochu Dr. Mengeleho. Bohužel, jejich děti na výběr nemají...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1589
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

devlop píše: 17.03.2022 16:51 další level Ekomatky :)
Aha, teď vše jasno. Se dívám, že už jsem taky solidní fosil.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska zasazeno dalsich 15 jedlych keru a stromku.

Jinak cesnek zasazeny v prosinci uz klici a dere se ven
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Co sázíš Jasone? Já pořezal škumpu (krásná, ale na hov*o), přestárlou švestku a chystám se na jabloň (navzdory kvalitnímu řezu a hnojení za 8 let nic nepředvedla). A chci zasadit něco užitečného
Kyselé, vlhké půdy. Tam, kde se daří rododendronům a rybízu.
Doporučení?
Óðinn á yðr alla
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Rači ten rybíz, rododendron se moc jíst nedá
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Ruslan N/A N/A nad hlavou. Slušný rachot.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Ráno jsem obstarával hospodářství před cestou do práce a najednou koukám, že mám o dvě jehňata víc. Vloni jsem zabil starýho berana a jarní beránek, kterýho jsme vypiplali z flašky, nebyl dost velkej, tak jsem počítal, že bude jeden rok bez jehňat. Navíc se ten mladej blbec na podzim propadnul na tenkým ledě na rybníce a utopil se. Počítal jsem teda, že budu někde kupovat berana, abych měl přírústky, ale asi si ten pacholek nějak poradil, a dnešní přírůstek jsou dva beránci a mají se k světu.

Je zajímavý, jak pozitivní vliv na náladu takový jehňata mají, dnes ze mně úplně opadl takový ten stres, že je všude jen samá inflace, Covid, válka, debilové ve vládě,....Asi to bude chtít víc jehňat pro všechny.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1038
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

já mám dneska stejnej pocit "hakuna matata". konečně mi přišel správnej vzduchovej a palivovej filtr, tak sem mohl dokončit údržbu zelenýho pekla. K tomu se ještě ukončilo pár vleklejch kauz a projektů a skoro nic novýho nepřibylo. Na seznamu činností je hned spousta prázdnýho místa
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Dnes mi přišlo pár nových knih, každý měsíc nám zaměstnavatel "dobije" benefit body, které pak lze proměnit v různých eshopech, optika, knihy, lékárna atd. Tentokrát jsem to využil u dobrovského. Přišly také nové kabinové filtry, vzduchový filtr (zdravím vratnikp :-) ) a nová stahovačka okna. Na mé straně řidiče už jde slyšet, jak má motor co dělat, aby to okno vytáhnul nahoru, je tedy otážkou času až se ozve ono krásné "rup" kdy okno následně buď sjede úplně dolů, nebo zůstane v půlce a nepůjde ani dolů ani nahoru :lol: . Už s tím mám zkušenost na straně spolujezdce, tak to vyměním raději preventivně.
Řekl jsem si, že si dám víkendový "ukrajinský detox". Nebudu sledovat zprávy ani číst zdejší válečná témata. Budu v klidu louskat nové knihy a udělám výlet s holkama někam do přírody. Dokud to jde bez atombordelu :chuckle
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Nevíte, jestli existuje nějaký portál, kde se dá Ukrajincům nabídnout práce? Chce se mi vykořisťovat...
Potřebuji nějakou jednoduchou zedničinu a v okolí nikdo nic...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Odpovědět